Strona główna 0_Slider 24 osoby zginęły na drogach, mniej przestępstw i nowy samochód. Policja podsumowuje

24 osoby zginęły na drogach, mniej przestępstw i nowy samochód. Policja podsumowuje

1

Świdniccy policjanci podsumowali rok 2017. Podczas odprawy zaprezentowano statystyki dotyczące przestępstw i wypadków drogowych, a na zakończenie funkcjonariusze odebrali nowy radiowóz.

Oprócz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w spotkaniu udział wzięli również pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP Świdnica, prezydent Świdnicy, starosta świdnicki, wicestarosta świdnicki  oraz prokurator rejonowy w Świdnicy.


W 2017 roku odnotowano 3177 przestępstw, czyli o 14 mniej niż w roku 2016. Ponadto o 165 zmniejszyła się liczba przestępstw w wybranych 7 kategoriach, czyli zdarzeń najbardziej uciążliwych dla społeczności lokalnej, takich jak przestępstwa rozbójnicze, bójki i pobicia, uszkodzenia ciała, kradzieże mienia, kradzieże samochodów, kradzieże z włamaniem, czy uszkodzenia mienia. Wykrywalność wzrosła do poziomu 73,8%.

W ubiegłym roku policjanci interweniowali aż 26.018 razy i zatrzymali na gorącym uczynku 1282 sprawców, czyli o 14 więcej niż przed rokiem. Także liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w liczbie 483 była wyższa niż w 2016 roku.

W roku 2017 w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzono szereg programów prewencyjnych takich jak: „Bezpieczne Ferie Zimowe 2017”, „Bezpieczna Droga Do Szkoły” „Bezpieczna kobieta“, „Bezpieczne Wakacje“,  czy „Harcerska akademia policyjna“.

Na drogach powiatu świdnickiego w 2017 roku odnotowano 137 wypadki drogowe, czyli o 6 mniej niż przed rokiem. Niestety w 2017 roku doszło do 23 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których zginęły 24 osoby. Największe zagrożenie występowało na drogach krajowych nr 5 i nr 35.

W okresie 2017 roku podczas funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Komendy powiatowej Policji w Świdnicy odnotowano łącznie 2013 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 1353 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony. Najczęściej oznaczano kategorie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości 1180 przypadków, nieprawidłowego parkowania 279 przypadków oraz spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach 253 przypadki.

Odprawa zakończyła się oficjalnym przekazaniem oznakowanego radiowozu.  Zakup auta w połowie został sfinansowany przez samorząd powiatowy, a pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa, w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Zdjęcia i plansze KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułMandat można zapłacić kartą
Następny artykułSzare Wilki zagrają w Chrzanowie