Strona główna Wydarzenia Dobromierz Zagrali dla Orkiestry w Roztoce

Zagrali dla Orkiestry w Roztoce [FOTO]

0

W minioną niedzielę w Roztoce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Sztab został utworzony przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce pod przewodnictwem Justyny Wojtowicz, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji oraz pozostałymi placówkami oświatowymi z gminy Dobromierz.

Po raz pierwszy do akcji dołączyła grupa DobroMorsy. Chętnym, którzy przybyli do Dobromierza, zaprezentowano ćwiczenia przygotowujące do morsowania, będące bardzo dobrą rozgrzewką, a jednocześnie hartowaniem organizmu. Jak zawsze dużo emocji wzbudziła aukcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się gadżety WOŚP (koszulki, kalendarze, plakaty, płyty), przekazane przez sztab główny Orkiestry oraz Joannę Burban, a także: kosze słodyczy ze świebodzickiej „Śnieżki”, kubki i książki przekazane przez „TreningBiegacza.pl”, kalendarz Klubu Piłkarek Ręcznych z Jeleniej Góry wraz z autografami zawodniczek, książka „Dzieje i historia Gminy Dobromierz” Wiesława Kasprzyka z dedykacją autora, vouchery na stylizację paznokci u Anny Burban z Roztoki, wolumin z tekstem hymnu Polski i Unii Europejskiej oraz książki przekazane przez prezesa Stowarzyszenia „Aktywni Borów-Dzierzków” Krystiana Ulbina, a także książka „Gmina Dobromierz na dawnych pocztówkach” przekazana przez wójta  Jerzego Ulbina.

W programie imprezy znalazły się występy zespołów tanecznych ze Szkoły Podstawowej w Roztoce i Gniewkowie -„Energie Dance” oraz „Fire Dance”. Najmłodsi uczniowie z Roztoki przedstawili na wesoło bajkę pt. „Kopciuszek”. Tradycyjnie uruchomiono na ten dzień kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców, natomiast w przeddzień akcji w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Roztoce rozegrano Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej.

26. finał WOŚP po raz kolejny zakończył się sukcesem. Na konto fundacji Jurka Owsiaka wpłynęło z Roztoki: 4366.14 zł zebranych przez wolontariuszy, 2327.00 zł z licytacji, 725.70 zł z kawiarenki, 170.00 zł, 32 euro (i inna waluta) z Turnieju, 70.00 zł od Dobromorsów. Razem: 7778,14 (plus inna waluta – do przeliczenia w banku).

/Źródło sztab WOŚP w Roztoce/
Zdjęcia Stanisław Kałużny

Poprzedni artykułRekordowa zbiórka dla WOŚP w Świebodzicach
Następny artykułPrawie 300 tysięcy złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!