Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wznowiono prace nad ścieżkami rowerowymi

Wznowiono prace nad ścieżkami rowerowymi [FOTO]

0

Wykonawca budowy ścieżek rowerowych na ulicy Kolejowej w Świebodzicach wznowił prace po przerwie. Roboty aktualnie trwają i będą kontynuowane w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych.

Wykonawca zmuszony był do przerwania prac w związku z problemami jakie miał na innych budowach. Pomimo nacisków ze strony miasta o jak najszybsze wznowienie prac firma „powróciła” na ul. Kolejową dopiero w drugiej dekadzie stycznia – informuje rzecznik UM w Świebodzicach Agnieszka Bielawska. – Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia z tym związane – dodaje.

Budowa ścieżek rowerowych i chodników odbywa się w ramach zadania „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice – Przebudowa i remont dróg w celu wydzielenia ścieżek rowerowych w obrębie ulicy Piasta, Mieszka I, Kolejowej, Zwycięstwa, Stawowej, Świdnickiej, Park Miejski na terenie Gminy Świebodzice”. Termin wykonania tego zadania to 30 sierpnia 2018 r.

W ramach tego samego projektu trwa także inna, duża inwestycja – przebudowa Placu Dworcowego i budowa Centrum Przesiadkowego. Zadanie jest już w połowie wykonane, jest gotowa kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie uliczne; roboty drogowe, stabilizacja i podbudowa placu manewrowego. Zakres prac obejmuje przebudowę nawierzchni drogowej z wydzieleniem placu manewrowego dla samochodów i autobusów wraz z ukształtowaniem terenu; budowę zatoki autobusowej i miejsc postojowych. Wykonane zostaną chodniki oraz zielony skwer z kwiatami i krzewami.

Plac zyska nowe ogrodzenie, schody zewnętrzne i pochylnię dla osób niepełnosprawnych.
W ramach prac wybudowana zostanie wiata przystankowa i rowerowa, pojawią się estetyczne kosze na odpadki, siedziska, słupki uliczne.

7 433 750,56 PLN – to całkowita wartość projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”.

/komunikat Urzędu Miejskiego w Świebodzicach/

Poprzedni artykułPrzygotowania do produkcji autobusów dla Świdnicy [FOTO]
Następny artykułŚwidnica zaprosi kolejnych repatriantów ze Wschodu