Strona główna Wydarzenia Strzegom Wsparcie dla dzieci i młodzieży ze Strzegomia

Wsparcie dla dzieci i młodzieży ze Strzegomia

0

123 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom „Akcja” na rozwój środowiskowych świetlic oraz organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Zadanie skierowane jest do 120 osób, w wieku szkolnym z terenu Strzegomia oraz pięciu wsi – Rogoźnicy, Goczałkowa, Stanowic, Olszan i Ruska.

Organizacja otrzymała dotację, w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania pn. „Wspieranie rozwoju środowiskowych świetlic opiekuńczo-wychowawczych w środowiskach lokalnych, organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo oraz prowadzenie zajęć profilaktycznych.

Kontynuacja działania sześciu świetlic opiekuńczo-wychowawczych na terenie gminy Strzegom wynika z niedostatecznej ilości form zagospodarowania czasu wolnego dzieciom i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo, zarówno w wioskach, jak i w mieście – informuje Tomasz Smagłowski, prezes Stowarzyszenia Wspierania Kultury w Gminie Strzegom „Akcja”. – Istotną rolę odgrywa zapewnienie opieki i pomocy w rozwiązywaniu trudności życiowych, rodzinnych, szkolnych, rówieśniczych i osobistych – dodaje prezes stowarzyszenia.

W świetlicach będą przeprowadzane zajęcia: plastyczne, artystyczne, zręcznościowe, teatr ruchu, a także wyjazdy do teatru, kina i wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Ważną kwestią będzie również organizowanie samopomocy koleżeńskiej w nauce oraz prowadzenie tematycznych spotkań dla rodziców.

/Urząd Miejski w Strzegomiu/

Poprzedni artykułW poszukiwaniu zimy [FOTO]
Następny artykułEkstremalny, koncertowy wieczór w Klubie Bolko