Strona główna 0_Slider WOŚP w Świdnicy: mieszkańcy byli bardzo hojni!

WOŚP w Świdnicy: mieszkańcy byli bardzo hojni!

50

Widowiskowy pokaz sztucznych ogni przed Galerią Świdnicką zakończył w Świdnicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla sztabu magiczna godzina 20.00 nie oznaczała jednak końca pracy. Od popołudnia trwa przeliczanie puszek wolontariuszy i mimo że do końca wciąż daleko, rekord nie jest wykluczony.

W ubiegłym roku Świdnica wspólnie z gminą Marcinowice zebrała 138 tysięcy złotych. Dzisiaj, jak informował szef sztabu Mariusz Kozłowski, po przeliczeniu ok. 100 puszek jest już ponad 100 tysięcy złotych. Fantastycznie udała się licytacja, prowadzona w Galerii Świdnickiej. – Poszło wszystko, co do najmniejszego fantu i jeszcze było mało! – mówi Violetta Sobczak, która poprowadziła akcje wspólnie z Grzegorzem Godulą. Najwyższą cenę udało się uzyskać za lot balonem z Krzysztofem Zapartem – 1400 zł i za jeden z pięciu tortów Eugeniusza Kępy – 1100 złotych. Po podliczeniu już wiadomo – do tuby wpadło 20 520.52 zł (ta kwota nie została jeszcze doliczona do ogólnej sumy zbiórki ze Świdnicy).

1400 złotych – za tyle Gabriela Zielińska wylicytowała lot balonem!

Orkiestra zagrała w całym powiecie świdnickim. Szczegółowe informacje o efektach zbiórki w Strzegomiu, Żarowie, Jaworzynie Śląskiej, Strzelcach, Dobromierzu i Świebodzicach podamy już jutro.

Przypomnijmy, celem tegorocznego finału WOŚP jest doposażenie w nowoczesne urządzenia medyczne oddziałów noworodkowych w całej Polsce.

/red./
Zdjęcie Violetta Sobczak

Światełko do nieba przed Galerią Świdnicką, zdjęcia Dariusz Nowaczyński:

Poprzedni artykułWyjazdowy triumf piłkarzy ręcznych ŚKPR-u
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]