Strona główna 0_Slider WOŚP w powiecie będzie grać głośno

WOŚP w powiecie będzie grać głośno

6

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała po raz 26-ty. Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu specjalistycznego dla noworodków. W powiecie świdnickim koncerty, atrakcje, licytacje i charytatywne zbiórki będą zorganizowane w Świdnicy, Strzegomiu, Świebodzicach, Strzelcach (gmina Marcinowice), Jaworzynie Śląskiej oraz Żarowie. W sumie na ulicach miejscowości powiatu świdnickiego 14 stycznia będzie kwestować około 360 wolontariuszy.

Koncertowo i filmowo w Świdnicy
Wielką niespodziankę w klimacie Gwiezdnych Wojen przygotowała Galeria Świdnicka. Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 i 14 stycznia w godz. od 12.00 do 18.00 będzie można obejrzeć unikatową na skalę europejską, wystawę wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie Galerii Świdnickiej fani będą mieli okazję także spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi wstąpić do akademii adeptów mocy i nauczyć się chociażby walki mieczami świetlnymi.

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający charakterystyczne serduszka i zbierający pieniążki na rzecz 26. Finału WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”.

Po raz kolejny na Osiedlu Zawiszów (przy ul. Bolesława Krzywoustego) zorganizowana zostanie Moto Orkiestra. – Licytujemy koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30 lecia startu w Rajdzie Dakar Jurka Mazura polskim Starem. Tradycyjnie wozimy chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci. Zapraszamy kierowców z naszych imprez. Zawsze to okazja pogadać o planach na 2018. Ruszcie swoje maszyny i przybywajcie – zachęcają organizatorzy. Start o godz. 11.00.

Nie zabraknie jak co roku orkiestrowych koncertów w Klubie Bolko, organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Na scenie od godz. 15.00 będą występować zespoły – rockowa Żółta Febra z Sokołowca, pop-rockowy Silentlive z Wałbrzycha, świdnicka Plethora z melodyjnym metalem oraz funkowa brygada Iluminatora również ze Świdnicy.

W Świdnicy będzie kwestować około 130 wolontariuszy. Wyposażeni w identyfikatory i specjalne puszki będą zbierać pieniądze od godzin porannych. Pierwsze liczenie puszek, jak informuje szef świdnickiego sztabu WOŚP Mariusz Kozłowski, planowane jest na godz. 16.00. – W ciepłe napoje i pożywne zupy zaopatrzą wolontariuszy – Bar Gar i Restauracja Ratuszowa. Gorąco dziękujemy! – mówi sztab WOŚP przy ŚOK.

Wielka granie z wejściami na żywo w Świebodzicach
Na razie nie znane są szczegóły charytatywnej imprezy organizowanej w Świebodzicach. Wiadomo natomiast, że orkiestra znów zagra w Hali Widowiskowo – Sportowej. W programie znajdą się liczne występy artystyczne oraz licytacje. Nowością jest wyróżnienie miejscowości, która od lat gra razem z WOŚP i wejścia na żywo w TVNie. Do świebodzickiego sztabu zgłosiło się około 100 wolontariuszy. Więcej informacji zostanie podanych w najbliższych  dniach.

Wolontariusze zapukają do serc także w Strzegomiu
Od godzin porannych do około 17.00 na ulicach Strzegomia będzie kwestować 56 wolontariuszy. Sam koncert rozpocznie się o godz. 15.00 tradycyjnie w Strzegomskim Centrum Kultury. W programie znajdą się występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz licytacje. Jak informowała kierownik instytucji kulturalnej Elżbieta Pienio już doszły do Strzegomia wszystkie gadżety WOŚPu, a najciekawsze przedmioty od mieszkańców jeszcze są przekazywane. Tradycyjnie strzegomskie granie zakończy o godz. 20.00 „Światełko do nieba”, a więc pokaz sztucznych ogni.

Pozytywne granie w gminie Marcinowice
Wolontariusze z gminy Marcinowice dołączą do świdnickiego sztabu WOŚP i to właśnie w Świdnicy będą zbierać pieniążki i przyklejać serduszka. Sam finałowy koncert z licytacjami zostanie jednak zorganizowany w gminie. Charytatywna impreza z wieloma występami artystycznymi i innymi atrakcjami odbędzie się w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00.

Finał także w Żarowie
W gminie Żarów będzie kwestowało dokładnie 43 wolontariuszy od 7.45 do 20.00 pod opieką nauczycieli i rodziców. Będzie można ich spotkać na terenie miasta Żarów, okolicznych wsi, w Jaworzynie Śląskiej i Świdnicy – informuje Beata Jurczak, szef żarowskiego sztabu WOŚP. Program żarowskiego finału jest w trakcie tworzenia, a jego szczegóły zostaną podane wkrótce.

Jaworzyna Śląska intensywnie się przygotowuje

Jak informuje szef jaworzyńskiego sztabu WOŚP Paweł Wizner nie zostanie zorganizowany orkiestrowy koncert. – Niestety nie ma gdzie zrobić koncertu.  Na terenie miasta i wsi pozostanie jednak sama zbiórka. Bazę sztabu zorganizowano w Bibliotece Publicznej przy ulicy Wolności i tam również będą znajdywać się puszki stacjonarne. Wszystkich mieszkańców miasta i gminy proszę o jak najliczniejszą pomoc naszym najmłodszym obywatelom, dla których gramy ten finał WOŚP – mówi Paweł Wizner.

W gminie Jaworzyna Śląska będzie kwestowało około 30 wolontariuszy. W skład jaworzyńskiego sztabu weszli  również dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Sylwester Bartczak, Alicja Bielińska i Michał Bielat.

Tekst: AN

Poprzedni artykułGotycko-renesansowa perła prawie gotowa
Następny artykułMieszkańcy mają dość pijackich libacji [FOTO]