Strona główna Wydarzenia Świdnica Uwaga! Nadciąga orkan Friederike

Uwaga! Nadciąga orkan Friederike

0

Silny wiatr, osiągający prędkość od 30km/h do 45 km/h, z porywami do 100 km/h, ale także opady śniegu mogą pojawić się także w powiecie świdnickim. Jak ostrzegają meteorolodzy nad Polskę nadciąga orkan Friederike. Na drogach będzie niebezpiecznie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez IMGW orkan Friederike ma uderzyć w prawie wszystkie województwa w Polsce, także na Dolnym Śląsku. – Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, informuje mieszkańców miasta o możliwości wystąpienia silnego wiatru dziś od godz. 15.00 do piątku, 19 stycznia do godz. 06.00 rano. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 100 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. Największa prędkość wiatru spodziewana jest wieczorem i przed północą – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.

Na obszarze powyżej 500 m n.p.m. prognozowane są także opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 10 do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Opady śniegu oraz silny wiatr powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – ostrzega urząd.

Informacje, jak zabezpieczyć się przed wichurą, można znaleźć na ulotce, przygotowanej przez Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 

/oprac./
/komunikat – Urząd Miejski w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidnicki zespół Kena zdobył GRAND PRIX w Bolkowie [FOTO]
Następny artykułOnline czy u agenta? Jak kupić ubezpieczenie na życie taniej?