Strona główna Wydarzenia Online czy u agenta? Jak kupić ubezpieczenie na życie taniej?

Online czy u agenta? Jak kupić ubezpieczenie na życie taniej?

0

Dla wielu osób, które nie są zaznajomione z tematem ubezpieczeń na życie, wybór dobrej polisy jest sporym wyzwaniem. Trzeba zgłębić wiedzę odnośnie wysokości składek, procentów, wyłączeń od odpowiedzialności, okresów karencji oraz paru innych zagadnień.

Z całą pewnością zakup ubezpieczenia jest decyzją poważną, ponieważ łączy klienta z ubezpieczycielem na długie lata i ma wpływ na finanse osoby ubezpieczonej. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć wybór konkretnej polisy, by osiągnąć maksymalne korzyści.

Polisa życiowa – na co zwrócić uwagę?

Aspekt ubezpieczenia, który najbardziej przykuwa uwagę klientów to przede wszystkim cena. Wynika to głównie z nieznajomości rynku ubezpieczeniowego oraz jego możliwości. To, ile kosztuje ubezpieczenie na życie, często rzutuje na tym, czy podejmie się decyzję o zakupie.

Cena gra znaczącą rolę, jednak warto zwrócić uwagę na to, jakie istnieją możliwości opłacania składek. Można wybrać polisę, którą opłaca się raz w roku, raz na pół roku, kwartalnie lub co miesiąc. Dla osób, które dysponują mniejszym budżetem, dobrym rozwiązaniem może okazać się składka raz w roku np. w momencie otrzymania zwrotu z podatku lub w czasie wypłat „trzynastej pensji”.

Na cenę opłat za ubezpieczenie składa się głównie szerokość ochrony na jaką klient się decyduje – wysokość sumy ubezpieczenia oraz umowy dodatkowe. Jednak nie musi oznaczać to, że maksymalna ochrona idzie w parze z wysoką składką ubezpieczeniową – porównując oferty przy pomocy porównywarki można znaleźć atrakcyjne cenowo oferty.

Uwagę należy zwrócić głównie na zakres ubezpieczenia, granice wiekowe, ankietę medyczną, czas trwania karencji, możliwość zawieszenia płacenia składek, wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, możliwość modyfikacji ubezpieczenia w czasie trwania umowy.

Ubezpieczenie przez internet

Coraz więcej osób dokonuje wiele ważnych decyzji oraz zakupów za pośrednictwem internetu. Sytuacja podobnie ma się w przypadku ubezpieczenia. Przez internet zdobędziemy kompleksową wiedzę o konkretnej polisie. Firmy ubezpieczeniowe najczęściej opisują produkt poprzez jego najważniejsze punkty, nakreślają zasady umowy, podają koszty. Jednak zakup wyłącznie przez internet (np. w formule smart) może okazać się mało atrakcyjny ze względu na wiele ograniczeń – wieku ubezpieczonego, zakresu ochrony i sum ubezpieczenia.

By zdobyć jak najwięcej informacji o wybranym produkcie, warto zasięgnąć opinii m.in. w rankingach ubezpieczeniowych, które są prowadzone przez specjalistów, a nie konkretnych agentów poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Każdy produkt jest oceniany według ściśle określonej ramy. Specjaliści przygotowują ranking na podstawie zadowolenia klientów, wiedzy zdobytej na temat danego produktu oraz na podstawie porównania ofert ze sobą.

Agent ubezpieczeniowy pomoże

To, czego klient nie znajdzie w internecie – dowie się od agenta. To właśnie z agentem ubezpieczeniowym można negocjować warunki umowy lub modyfikować polisę tak, by spełniała wszystkie oczekiwania. Decydując się na ubezpieczenie na życie przez internet można przygotować się do spotkania z agentem, ponieważ na stronie zawartych jest wiele cennych informacji.

Zakup ubezpieczenia na życie jest decyzją poważną – na wiele lat inwestuje się własne środki finansowe, które mają być wsparciem w trudnych życiowych chwilach – właśnie dlatego warto poświęcić odrobinę swojego czasu, by dokonać najlepszego wyboru. W razie wszelkich wątpliwości doradca ubezpieczeniowy zawsze pomoże wybrać najlepiej.

Tak działa porównywarka

W ubezpieczeniach na życie produkt polisowy jest nieco bardziej złożony niż w przypadku ubezpieczeń turystycznych czy majątkowych. Wynika to z samego przedmiotu ubezpieczenia, jakim jest ludzkie życie i zależność składki m.in. od stanu zdrowia.

Stąd w polisach chroniących finansowo życie i zdrowie łączy się funkcje, jakie daje internet (szybkość w kontakcie z TU, minimum formalności) z bezpośrednim spotkaniem klient-agent (szczegółowe omówienie produktu, możliwość zadania pytań, obliczenie różnych wariantów składki itp.).

Porównywarka online jest tylko pierwszym krokiem w procesie zakupu ubezpieczenia na życie. Drugim z nich jest telefoniczna rozmowa z agentem jednego czy kilku towarzystw, a ostatnim niezobowiązujące spotkanie z doradcą. Niewątpliwie skorzystanie z porównywarki w takie formie będzie tańszym rozwiązaniem niż zakup polisy bezpośrednio w siedzibie TU, gdzie klient nie ma okazji do porównania cen konkurencji.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUwaga! Nadciąga orkan Friederike
Następny artykułZimowe ferie w toku. Jak spędzają czas dzieci? [FOTO]