Strona główna 0_Slider Trzy maluchy czekają na dom

Trzy maluchy czekają na dom [Aktualizacja]

0

Aktualizacja 13.03.2018: Wszystkie trzy szczeniaki znalazły już swoje domy.

Urocze szczeniaki mają zaledwie 8 tygodni. Tofi, Mafin i Karmelka dopiero uczą się życia. Wszystkie są radosne, mają apetyt, lubią zabawy i potrzebują, by przyszli opiekunowie poświęcili im wiele czasu. Maluchy trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w wyniku interwencji.

Szczenięta znalazły się w instytucji na początku grudnia ubiegłego roku, po interwencji Fundacji „Mam Pomysł”, prowadzącej świdnickie schronisko. – Ich mamusia, Muffinka, która również jest w schronisku i przechodzi socjalizację, oszczeniła się w szczerym polu, w norze i taki start w życie miały nasze brzdące – relacjonują pracownicy instytucji.

Na kochający dom czeka już Tofi, brązowa suczka, pragnąca kontaktu z człowiekiem. – Chodzi za ludźmi krok w krok, stanowią dla niej wartość wyższą niż harce z rodzeństwem. Może mieć problemy z lękiem separacyjnym. Została pogryziona przez jakiegoś większego zwierzaka i musiała mieć zszywaną ranę. Aktualnie jest zdrowa – opisują suczkę pracownicy schroniska.

Do adopcji jest gotowy także Mafin. Energiczny szczeniak jest otwarty, śmiały i pewny siebie. Lubi się bawić z rodzeństwem i jest z nich największy.

Na troskliwego właściciela czeka również Karmelka. Suczka na początku była bardzo wycofana, ale w towarzystwie rodzeństwa ośmieliła się i wylewnie wita się z opiekunami. – Ma dużo cech charakteru mamy, np. spryt. Karmelka to skoczne stworzenie, która opuszcza miejsce bytowania psiaków, wyskakując poza zagrodę. Potrzebuje dużo kontaktu z innymi psami i ludźmi. Wymaga socjalizacji – przedstawiają sunię pracownicy.

Każdy maluch potrzebuje ogromnej ilości pracy. Pieski nie potrafią chodzić na smyczy, nie zachowują czystości. Mają obecnie 8 tygodni, są po pierwszym szczepieniu i dopiero uczą się życia. Wszystkie są radosne, mają apetyt, lubią zabawy i potrzebują maksimum czasu od nowego opiekuna. Tofi, Mafin i Karmelka wyrosną na pieski średnie, około 15-20 kg.

Osoby zainteresowane adopcją muszą najpierw wypełnić ankietę (wzór znajdziesz TUTAJ) i wysłać ją na adres [email protected]Prosimy o rzetelne odpowiedzi i wskazanie konkretnego szczenięcia. Z osobami, które naszym zdaniem zadbają o wszystkie potrzeby małych piesków, skontaktujemy się, przeprowadzimy wizytę przedadopcyjną a następnie umówimy na termin odbioru psiaków – informuje schronisko.

/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/

Poprzedni artykułNowa ścieżka w Strzegomiu [FOTO]
Następny artykułDominacja młodzików Polonii-Stali w Czechach!