Strona główna 0_Slider Trwa wielkie granie. Licytacje i koncerty w Świdnicy

Trwa wielkie granie. Licytacje i koncerty w Świdnicy [FOTO]

13

Od pokazów miłośników rajdów i wyścigów samochodowych rozpoczęło się świdnickie granie na rzecz Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Od 14.30 w Galerii Świdnickiej trwają licytacje, a w Klubie Bolko grają i śpiewają młodzieżowe zespoły muzyczne.

120 świdnickich wolontariuszy działa już od kilku dni. Pierwsza puszka została zapełniona podczas mini finału w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy, wczoraj zbiórka towarzyszyła otwarciu wystawy modeli z filmowej sagi „Gwiezdne wojny” w Galerii Świdnickiej. Pojazdy, roboty i bohaterowie najsłynniejszej ekranowej opowieści o walce dobra ze złem zostali także dzisiaj, a moc przekazali prowadzącym licytację. Tradycyjnie Violetta Sobczak i Grzegorz Godula dwoją się i troją, by zachęcić do przekazania datków w zamian za wyjątkowe gadżety. Pod młotek poszły kubki, koszulki, ręczniki i poduszki z logo Orkiestry, torty od cukiernika Eugeniusza Kępy, szklane anioły państwa Kucharskich, wejściówki do kina, na basen, na lodowisko. Jest jeszcze mnóstwo fantów, a licytacje potrwają aż do ich wyczerpania.

Koncerty w Klubie Bolko potrwają do 20.00:

Wolontariusze zapewniają, że spotykają się przede wszystkim z życzliwością. Niektóre puszki są już tak pełne, że datki trzeba dosłownie upychać. Na razie do sztabu w Świdnickim Ośrodku Kultury dotarły pierwsze trzy puszki z dzisiejszej zbiórki. Większość zostanie przekazana dopiero wieczorem.

Wolontariuszy można spotkać w całej Świdnicy. Nad liczeniem datków czuwa szef świdnickiego sztabu Mariusz Kozłowski:

Na finał 26 Finału WOŚP w Świdnicy o godzinie 20.00 przed Galerią Świdnicką w niebo wystrzeli światełko do nieba.

Przypomnijmy – Orkiestra w tym roku gra dla najmłodszych pacjentów polskich szpitali. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup sprzętu ratującego noworodki.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułUchodźcy w centrum modlitw o jedność chrześcijan [FOTO]
Następny artykułWyjazdowy triumf piłkarzy ręcznych ŚKPR-u