Strona główna 0_Slider Ścieżka nadal nieskończona

Ścieżka nadal nieskończona [FOTO]

12

Do końca listopada ubiegłego roku miała się zakończyć budowa trasy pieszo rowerowej wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Waleriana Łukasińskiego w Świdnicy. Termin aneksowano, ale nadal nie ma informacji, kiedy inwestycja za ponad 1,5 miliona złotych będzie gotowa.

Inwestycję, podobnie jak większość realizowanych w tym roku tras pieszo-rowerowych w Świdnicy wykonuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Jak jeszcze w listopadzie 2017 roku udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, pojawiły się niespodziewane, nieprzewidziane w projekcie zadania dodatkowe, które są przyczyną opóźnienia. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi od rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego Magdaleny Dzwonkowskiej. Pytaliśmy o nowy termin zakończenia i przyczynę opóźnienia.

15 grudnia 2017 roku został podpisany aneks do umowy na realizację inwestycji. Czekamy na odpowiedź UM, co zawiera aneks.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

 • Adam

  prace nad ścieżką nieskończone, a asfalt na zawiszowie już zdążył popękać

  • Janusz B.

   A to przepraszam jakieś wyścigi są inwestycyjne? Z kim się ścigamy? Bo nie bardzo rozumiem.
   Ważne że jest dobrze zrobione i jeśli potrzeba na to kilka tygodni więcej to chyba nic się nie stanie zwłaszcza zima gdy mało kto jeździ na rowerze.
   Widzę że cokolwiek w tym mieście się nie robi to znajduje się stała grupka „ekspertów” dziwnie związana z poprzednia ekipką rządząca swidnica bez sukcesów i zaczynaja naparzac w internecie. Tymczasem przeciętny mieszkaniec widzi zmiany wreszcie za obecnej pani prezydent w porównaniu z latami stagnacji za poprzednika. Niestety taka jest prawda. Ludzie są pragmatyczni i jeśli dostrzegają zmiany i wiele inwestycji większych i mniejszych to właśnie to jest decydujące. Jest tez dużo nowych ciekawych imprez. Każdy kto tu przyjeZdza to chwali to miasto i dziwi się ze tak dużo się dzieje jak na tej wielkości miejscowość .

   • Adam

    Zapraszam na Zawiszów i na własne oczy sprawdzić stan niedawno położonego asfaltu na ścieżce rowerowej… najnormalniej w świecie popękał. Ekspertem żadnym nie jestem, na robotach ziemnych i drogowych się nie znam, nie atakuję ani obecnej prezydent, ani poprzedników… krytykuję jedynie stan wykonanych robót, bo po upływie zaledwie 2 miesięcy asfalt chyba nie powinien pękać, a może się mylę?

   • Jan

    Żałosny jesteś z tymi swoimi wpisami. Propaganda jak w TVPIS kurskiego.

 • Mareczek

  Kolejny odcinek tragikomedii Beata i jej inwestycje.

 • mieszkaniec

  oj tam, oj tam, z całą pewnością pani rzecznik UM Dzwonkowska sprzeda taką opowieść, że wszystkim kapie spadną… np. było za ciepło, za zimno, wiało, padało, itp., itd. 😉

  • Natalia

   kapcie? a gacie z tylka

   • Suw

    Obawiam się że tej pani gacie z tyłka nie spadają.

  • Nie usuwajcie konta!

   Pociąg był zły i tory też były złe. Powtórzę: Dzwonkowska nie jest żadnym rzecznikiem prasowym. To zwykły herald Jej Wysokości, któremu Słaniewska powinna płacić z własnej kieszeni. Nie ma najmniejszego powodu, aby mieszkańcy zrzucali się na niemałą pensję tej kobiety.

 • Jarek

  wnioskuję aby nie robić takich inwestycji! Zbyt długo trwają i w zasadzie dla kogo to? Dodajmy jeszcze kilkaset metrów płyt granitowych na Placu J. P. II i jeszcze może pomnik na pl. L. Kaczyńskiego. Suweren będzie usatysfakcjonowany.

 • Topik

  Za dużo inwestycji naraz.
  Brak firm drogowych i tyle w temacie.
  Najgorsze że jak by tego nie zrealizowali kasa by przepadła z dotacji.
  Dlatego tyle Inwestycji się pokrywa.
  ALE NAJLEPSZE JEST W TYM ŻE ROBIĄ TO NASZE FIRMY Z OKOLICY NIECH TA KASA NASZEMU MIASTU SŁUŻY.
  NIE ZOSTAJE W NASZYM OKRĘGU.

  • Natalia

   Wzruszylam sie.