Strona główna Wydarzenia Remonty na stadionie sportowym w Żarowie

Remonty na stadionie sportowym w Żarowie [FOTO]

0

Zakończył się remont ogrodzenia boiska sportowego w Żarowie. W ramach prac, które zostały tutaj zrealizowane, wymieniono uszkodzone panele ogrodzenia, słupki i naprawiono bramę wejściową. Inwestycja wyniosła 3.311,16 złotych i została sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Nie były to jedyne prace przeprowadzone w tym miejscu. Przez niesprzyjające warunki atmosferyczne, głównie silne wiatry, które wystąpiły w okresie jesienno-zimowym, uszkodzeniu uległa także rzutnia młotem, która zlokalizowana jest na żarowskim stadionie sportowym. Rzutnia została już naprawiona, a jej remont kosztował 8.610,00 złotych.

Prace przy remoncie rzutni polegały w głównej mierze na wymianie uszkodzonych elementów (były to trzy słupy o wysokości ok. 8m), wylaniu fundamentów pod odciągi, montażu rur odciągowych do słupów, ramion z bloczkami na słupach i montażu wyciągarek ręcznych do podnoszenia oraz opuszczania siatki na słupach. Zostały one także pomalowane farbą antykorozyjną do metalu – wyjaśnia Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM w Żarowie/

Poprzedni artykułKatarzyna Konarska będzie sędziować Mistrzostwa Europy w wkkw
Następny artykułPiłkarki powalczą o turniejowe zwycięstwo