Strona główna Sport Jeździectwo Katarzyna Konarska będzie sędziować Mistrzostwa Europy w wkkw

Katarzyna Konarska będzie sędziować Mistrzostwa Europy w wkkw

0

Katarzyna Konarska, czynna zawodniczka i szkoleniowiec klubu LKS Stragona Strzegom, będzie sędziować tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów w wkkw. Zawody zostaną rozegrane w lipcu we francuskim Fontainebleau.

Do pracy w komisji sędziowskiej najważniejszej imprezy juniorskiej w Europie w tym roku strzegomiankę zaprosiła Międzynarodowa Federacja Jeździecka. Jest to niewątpliwie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Katarzyna Konarska dotychczas sędziowała już kilkanaście imprez międzynarodowych we Francji, Irlandii, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech, w tym jedne z najbardziej prestiżowych na świecie zawody w wkkw – Land Rover Burghley Horse Trials. Land Rover Burghley Horse Trials to cykliczna impreza na poziomie 4*, organizowana w Wielkiej Brytanii od 1961 roku. Burghley jest jedną z trzech imprez zaliczanych do Wielkiego Szlema w WKKW.

Katarzyna Konarska należy do bardzo wąskiego i elitarnego grona sędziów 3-4 gwiazdkowych dyscypliny wkkw. Na całym świecie osób posiadających uprawienia na tym poziomie jest około 50, w Polsce tylko 4. W połowie stycznia Katarzyna Konarska uczestniczyła w szkoleniu dla międzynarodowych sędziów dyscypliny WKKW adresowanym dla najbardziej doświadczonych sędziów poziomu 3 i 4 gwiazdek. Szkolenie odbyło się w niemieckim mieście Warendorf, a uczestniczyło w nim – na specjalne zaproszenia FEI 40 sędziów z całego świata. Katarzyna Konarska, jako jedyna z Polski, znalazła się w tej elitarnej grupie.

Zajęcia w Warendorfie prowadziły same sławy: Martin Plewa (GER) – międzynarodowy sędzia dyscypliny wkkw, budowniczy toru przeszkód, delegat techniczny oraz steward, który będzie delegatem technicznym podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Tryon (USA), Monika Theodorescu (GER) – wielki autorytet jeździecki i czynna zawodniczka ujeżdżenia, Jo Graham (GBR) – międzynarodowa sędzina ujeżdżenia poziomu 4* i od wielu lat uznany autorytet w tej dziedzinie, wpisana na listę Sędziów Mentorów w ujeżdżeniu, a także David O’Connor (USA) – czynny zawodnik dyscypliny WKKW, członek Biura FEI i przewodniczący Komisji WKKW FEI.

Poprzedni artykułZimowe ferie w toku. Jak spędzają czas dzieci? [FOTO]
Następny artykułRemonty na stadionie sportowym w Żarowie [FOTO]