Strona główna Wydarzenia Strzegom Rekordowe wydatki na inwestycje w Strzegomiu

Rekordowe wydatki na inwestycje w Strzegomiu [FOTO]

0

Wszyscy radni obecni na sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, która odbyła się 28 grudnia zagłosowali za podjęciem uchwały w sprawie budżetu gminy Strzegom na 2018 r. W nowym roku kwota wydatków inwestycyjnych będzie wynosiła ponad 40 mln zł.

Dochody budżetu gminy w 2018 r. będą wynosić 122 755 195,50 zł, zaś wydatki 133 157 133,06 zł. Deficyt w wysokości 10 401 937,56 zł zostanie pokryty przychodami z zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz kredytów i pożyczek.

Jak podkreślał na sesji burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, budżet na 2018 r. będzie niezwykle ambitny i niesamowicie trudny. Z jednej strony będzie kontynuacją zaczętych jeszcze w 2017 r. inwestycji, z drugiej będzie dotyczył nowych wyzwań. – Po raz pierwszy w najnowszej historii naszej gminy na inwestycje przeznaczamy ponad 40 mln zł, czyli o ok. 18 mln zł więcej niż przed rokiem. Ok. 17,1 mln zł stanowią wydatki na oświatę, natomiast ok. 9,5 mln zł to wydatki na przebudowę oraz remonty dróg i chodników na terenie całej gminy Strzegom – mówił burmistrz.

Najważniejszą inwestycją drogową będzie remont ul. Dolnej w Strzegomiu. Poza tym warto wspomnieć o budowie ścieżki rowerowej oraz przebudowie ciągów pieszych wzdłuż ul. Al. Wojska Polskiego, czy też przebudowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Rogoźnicy.

Wśród inwestycji oświatowych na pierwszy plan wysuwa się budowa pasywnego przedszkola nr 4 wraz z oddziałami żłobkowymi. Nie zabraknie również kontynuacji modernizacji obiektów szkolnych i przedszkolnych oraz finału budowy krytej pływalni „Delfinek”. Ważne inwestycje pojawią się również w Jaroszowie, gdzie nastąpi przebudowa budynku komunalnego na mieszkania socjalne oraz budowa centrum aktywności i integracji mieszkańców tej wsi. W budżecie są środki także na realizację budżetu obywatelskiego: remont i modernizację podwórka pomiędzy ul. Bohaterów Getta a Świdnicką, modernizację placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym Publicznego Przedszkola nr 2 oraz budowę „Gwiezdnego podwórka” na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Pozytywną opinię nt. budżetu naszej gminy przedstawiła Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu oraz radny Janusz Flaman, przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów, Planowania i Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Swoje zadowolenie – podczas wystąpień – wyrazili również radni: Roman Asynger, Paweł Rudnicki i przewodniczący Tomasz Marczak.

Dziękuję za to, że cała energia skupiona jest na zmienianiu gminy Strzegom, a nie na jałowych dyskusjach i politycznych sporach. To będzie dobry rok odważnych i ważnych inwestycji, które zrealizujemy dzięki bardzo dobrej współpracy – podsumował przewodniczący strzegomskiej rady.

/Tomasz Wanecki, UM w Strzegomiu/

Poprzedni artykułLekarze w całej Polsce nie chcą pracować ponad normę. Jak jest w Świdnicy?
Następny artykułSylwester na podwójnym gazie