Strona główna 0_Slider Przetarg na modernizację basenu przedłużony

Przetarg na modernizację basenu przedłużony

12

Do 3 stycznia miały być przyjmowane oferty od firm zainteresowanych wykonaniem modernizacji letniego basenu w Świdnicy. Pierwotny termin jest już nieaktualny, a przyczyną są liczne pytania od potencjalnych oferentów.

Przypomnijmy. Po blisko roku od decyzji Rady Miejskiej prezydent Świdnicy 30 listopada 2017 roku podpisała umowę z prezesem ŚPWIK na powierzenie modernizacji i użytkowania basenu letniego przy ulicy Śląskiej. Kwota przekazana ŚPWiK na wykonanie inwestycji i użytkowanie basenu wg wstępnych informacji rzecznika spółki ma wynieść do 2041 roku ponad 53 miliony złotych. Na realizację inwestycji przedsiębiorstwo zaciągnęło zobowiązanie w Banku PEKAO S.A. na emisję obligacji. Dług zabezpieczy hipoteka ustanowiona na obiektach basenowych.

Na początku grudnia 2017 ŚPWiK ogłosiło przetarg na wykonanie inwestycji o wartości 21 309 975,77 zł. Termin składania ofert wyznaczono na początek stycznia 2018 roku, jednak zapadła decyzja o wydłużeniu czasu ze względu na bardzo dużą liczbę zapytań. W tej chwili jest ich już 176, inwestor i projektant odpowiedzieli na 46 z nich. Część pytań dotyczy właśnie projektu i różnic między założeniami architektonicznymi a przedmiarami.

Autorem projektu modernizacji basenu jest Archiprojekt Włodzimierza Banasia z Lubina. Ta sama pracownia wykonała projekt rewitalizacji Parku Centralnego.

Projekt modernizacji basenu kosztował 116 tysięcy złotych. To część środków z zadania, które znalazło się wśród zwycięskich zgłoszeń w II edycji Budżetu Obywatelskiego. Wówczas na dokumentację i prace przygotowawcze zostało przeznaczone 1,3 miliona złotych. Projekt stanowił niewielki procent wydatków, resztę pochłonęła modernizacja stacji uzdatniania wody pobieranej do basenu z rzeki Bystrzycy, rozbiórka wieży do skoków, wymiana części hydrauliki oraz uszczelnienie niecek basenowych.

Sam projekt wymagał zmian. Jak informuje Jacek Sochacki, prezes ŚPWiK, został zaktualizowany i poprawiony. Po zmianach stał się podstawą do wydania nowego pozwolenia na budowę.

Prezes Sochacki ma nadzieję, że uda się zmieścić z przetargiem w nowym terminie. Oferenci mają czas do 31 stycznia 2018 roku. Zamiarem ŚPWiK jest przeprowadzenie modernizacji do 3 października 2019 roku.

/asz/

 

Poprzedni artykułKary nie podziałały, pijani dobijali się do schroniska
Następny artykułKtoś postrzelił kota. Policja odmówiła pomocy