Strona główna Wydarzenia Świebodzice Odnowią 19 hektarów zielonych terenów w mieście

Odnowią 19 hektarów zielonych terenów w mieście

0

Firma Giardino Beata Cabaj ze Szczecina będzie realizować dużą inwestycję związaną z tworzeniem i odnowieniem terenów zielonych w Świebodzicach. Jest to ogromne zadanie, dotyczące 12 wytyczonych obszarów o łącznej powierzchni blisko 19 hektarów. Powstaną tu parki, tereny sportowe i rekreacyjne. Zadanie opiewa na kwotę ponad 7,5 mln zł. Gmina Świebodzice otrzymała na projekt 3,5 mln zł dotacji – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Staw Warszawianka, zdjęcie ze strony dolny-slask.org.pl

Koncepcja obejmuje 12 wytyczonych, na nowo zaprojektowanych obszarów na terenie całego miasta, w tym m. in. przywrócenie do właściwej funkcji i odnowienie terenu Warszawianki oraz budowa nowoczesnego parku sportowego na Osiedlu Piastowskim; modernizację skwerów przy ul. Świdnickiej i Wiejskiej.

Projekt, którego pełna nazwa brzmi: „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców” jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działanie 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego. Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych.

Jednym ze zrewitalizowanych miejsc będzie staw Warszawianka. Koncepcja zakłada utworzenie dwóch placów wypoczynkowych, główną osią widokową będzie pomost taneczny i przystań dla kajaków. Pojawi się także taras widokowy, mnóstwo zieleni, piękne i pachnące kwiaty i pnącza: wisterie, hiacynty, winorośl, liliowce. Nie zabraknie także ławek i stylowego oświetlenia.

/Źródło UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułŚKPR bez awansu. Będzie jednak dzika karta?
Następny artykułOskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku