Strona główna Wydarzenia Świdnica Mały ratowniczek, wielka sprawa

Mały ratowniczek, wielka sprawa

0

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy jest realizowany jest projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”, zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci uczą się, jak pomóc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Zdjęcie SP 6

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Anna Worobiec i  Halina Styrna po kursie „Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadziły w styczniu 2018 roku w klasach I-III zajęcia warsztatowe pod nazwą „Mały Ratowniczek – bezpieczne ferie”. Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia, oparzeń, stłuczeń, zwichnięć, otarcia skóry, krwawienia z nosa.

W związku ze zbliżającymi się feriami dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 oraz 112. Następnym zadaniem było przeprowadzenie symulowanej rozmowy telefonicznej mającej na celu zawiadomienie o niebezpieczeństwie, w której dzieci przedstawiały się, udzielały informacji o miejscu zdarzenia albo własnym adresie oraz rodzaju niebezpieczeństwa.
Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie.

/SP nr 6, opr. red./

Poprzedni artykułXIV Polonez Maturzystów: Widzowie mile widziani!
Następny artykułBlisko 4 miliony złotych na zieleń w Parku Centralnym