Strona główna 0_Slider Laserowy miernik prędkości w rękach świdnickich policjantów

Laserowy miernik prędkości w rękach świdnickich policjantów

3

Nowej generacji sprzęt do pomiaru prędkości na drogach trafił do świdnickiej drogówki. Dzięki przyjętym rozwiązaniom urządzenie ma szerokie zastosowanie.

Zdjęcie ze strony KPP w Świdnicy

Od kilku dni świdnickich policjantów ruchu drogowego w walce z piratami drogowymi wspiera nowoczesny laserowy miernik prędkości. Urządzenie wyposażone jest w kamerę, która rejestruje obraz podczas wykonywania pomiaru prędkości. Umożliwia też rejestrację innych wykroczeń w trybie video – np. niestosowanie się do świateł, niezapięte pasy bezpieczeństwa, czy też używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Urządzenie umożliwia także pomiar odległości pomiędzy pojazdami.

Laserowy miernik prędkości może dokonać pomiaru nawet na odległość ponad 1 kilometra i wskazać pojazd poruszający się z prędkością nawet ponad 300 km/h. Podczas pomiaru zostaje wykonane zdjęcie z zarejestrowaną prędkością i godziną zaistniałego zdarzenia, które będzie podstawą do ukarania sprawcy wykroczenia na miejscu w postępowaniu mandatowym lub podstawą do dalszego postępowania, prowadzonego przez zespół ds. wykroczeń.

Każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami. Dzięki temu będzie można uniknąć wątpliwości poprawności pomiaru, jeszcze na miejscu kontroli.

Radar może rejestrować prędkość pojazdów zbliżających się, jak i odjeżdżających z miejsca pomiaru, a także zarejestrować znajdujące się z tyłu numery rejestracyjne. Dodatkowo ma możliwość wskazania optymalnych warunków cyfrowej dokumentacji przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Urządzenie ma też możliwość nagrywania filmu w wysokiej rozdzielczości i jego późniejszego odtworzenia. To daje możliwość jednoczesnego zarejestrowania kilku wykroczeń.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułUderzył w słupek [FOTO]
Następny artykułOława się wycofuje, ŚKPR traci piątą pozycję w tabeli