Na sobotę, 3 lutego zaplanowano pierwszy sparing seniorów Polonii-Stali Świdnica. Na inaugurację zimowej serii gier kontrolnych, podopiecznym Tomasza Oleksego przyjdzie się zmierzyć z zespołem Kryształu Stronie Śląskie.
Najbliższy rywal polonistów to obecnie wicelider klasy okręgowej OZPN Wałbrzych. Piłkarze ze Stronia Śląskiego zgromadzili w 15 meczach 31 punktów, notując dziesięć zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. Szczególnie udana dla Kryształu była końcówka rundy jesiennej, kiedy to zaliczyli pięć zwycięstw z rzędu. Goście sobotniej potyczki chcą wiosną powalczyć o awans do IV ligi. Prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej wywalczą dwie najlepsze ekipy – obecnie na tych lokatach znajdują się Piast Nowa Ruda i właśnie Kryształ Stronie Śląskie. Udanie zimowe przygotowania planują rozpocząć także zawodnicy Polonii-Stali Świdnica, występujący na co dzień na boiskach IV ligi dolnośląskiej. Początek sobotniego (3 lutego) spotkania zaplanowano na godz. 16.00. Mecz rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią – stadion OSiR Świdnica.



![Efektowne zakończenie sezonu w obozie siatkarek Polonii [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/40-1-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


