Strona główna 0_Slider Koncert neonazistów: Gminny Ośrodek Kultury odpowiada na zarzuty

Koncert neonazistów: Gminny Ośrodek Kultury odpowiada na zarzuty

3

Wszystkie negatywne opinie na temat wynajmu świetlicy oraz oskarżenia pod adresem Gminy Świdnica są dalece krzywdzące i niesłuszne – oświadcza Krzysztof Jas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Zapewnia, że gmina nie miała pojęcia o charakterze koncertu, który został zorganizowany w wiejskiej świetlicy w Grodziszczu w marcu 2017 roku.

Kadr z reportażu „Superwizjera” stacji TVN

Kilka dni temu nagranie wykonane ukryta kamerą przez dziennikarzy TVN wywołały poruszenie w całej Polsce. Jak już informowaliśmy, w reportażu „Superwizjera” znalazły się również kadry z koncertu grup neonazistowskich z 11 marca 2017 roku w podświdnickim Grodziszczu. Mimo zapewnień rzecznika Urzędu Gminy Świdnica, że o charakterze spotkania wynajmujący nie miał pojęcia, internauci nie szczędzili gminie słów krytyki.

Do komentarzy odniósł się Krzysztof Jas, dyrektor GOKSiR:

OŚWIADCZENIE

W związku z licznymi artykułami i komentarzami na temat koncertu neonazistów, który odbył się w świetlicy w Grodziszczu w dniu 11 marca 2017 roku wyjaśniam, co następuje:
– wynajem świetlic wiejskich na terenie Gminy Świdnica należy do zadań Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji,
– świetlica wiejska w Grodziszczu została wynajęta przez osobę prywatną na uroczystość rodzinną (w załączniku wyciąg z wniosku o wynajem świetlicy w Grodziszczu),
– wymogi wynajmu świetlicy określone w Regulaminie wynajmu świetlic wiejskich zostały spełnione i nic nie wskazywało na to, że wynajem będzie wykorzystany na inne cele.
Wydarzeniami tymi jesteśmy, tak samo jak osoby komentujące zaskoczeni i takie zachowania potępiamy, ale nie mieliśmy na to zdarzenie żadnego wpływu.
Oświadczamy, że wszystkie negatywne opinie na temat wynajmu świetlicy oraz oskarżenia pod adresem Gminy Świdnica są dalece krzywdzące i niesłuszne.
Zapewniamy, że nie akceptujemy żadnych przejawów szerzenia czy też pochwalania idei nazistowskich. Nie ma też miejsca na jakiekolwiek działania godzące w pamięć o ofiarach wojen wywołanych takimi skrajnymi poglądami.

Przypomnijmy, że w sprawie koncertu postępowanie od kwietnia 2017 roku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu. Nikomu dotychczas nie postawiono zarzutów.

/asz/

 

Poprzedni artykułKreatywny weekend w Galerii Świdnickiej
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]