Strona główna 0_Slider Kilkanaście kotów z ul. Saperów można już adoptować

Kilkanaście kotów z ul. Saperów można już adoptować [Aktualizacja]

0

Aktualizacja 13.03.2018: Z dwunastu kotów, pochodzących z interwencji przy ul. Saperów w Świdnicy, nowych właścicieli znalazła połowa. Na domy czekają jeszcze – Bari, Wiceprezes, Trusiek, Łapka, Elvis i Kubuś.

Uratowane z dramatycznych warunków koty przechodzą resocjalizację i większość z nich jest już gotowa do adopcji. Wszystkie pochodzą z interwencji przy ul. Saperów w Świdnicy. W tej chwili na nowy dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt czeka 12 kociaków.

Interwencja przy ul. Saperów została przeprowadzona pod koniec października ubiegłego roku. – Odbieranie zwierząt trwało łącznie 3 dni. Opiekunka kotów zrozumiała skalę problemu, gdy okazało się, że po odwiezieniu do schroniska 8 kotów, w mieszkaniu są następne. Łącznie zabezpieczono z jej pomocą 18 kotów – informowali pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Zwierzęta żyły ze starszą, samotną kobietą w mieszkaniu w dramatycznych warunkach. – Wszechobecne odchody zwierząt, śmieci i zbyt duża liczba rzeczy w nieładzie – relacjonowali po przeprowadzonej interwencji. – Koty były niedożywione, chude, zapchlone i zarobaczone – opisywali sytuację .

Zwierzęta zostały zabrane i do dnia dzisiejszego żaden nowy nie zasiedlił tego mieszkania. Ich była opiekunka, po uświadomieniu sobie sytuacji, zgodziła się ich zrzec i przekazać do adopcji – tłumaczą. Koty oprócz leczenia wymagały także resocjalizacji, która trwa nadal. – Niektóre z kotów nie kwalifikują się do adopcji. Są w przeciwieństwie do kolegów bojaźliwe, chowają się w budkach, syczą, nie chcą podjąć kontaktu z człowiekiem. […] Mamy też świadomość, że część z nich zostanie z nami na zawsze, do końca swojego życia – stwierdzają.

W pierwszej kolejności oswoić udało się Micię, Mika i Pucię, które szczęśliwie znalazły już domy. Na adopcję gotowe są już kolejne kociaki. A wśród znajdują się – Trusia, Trusiek, Wąż, Tuptek, Puchatek, Prezes, Wiceprezes, Łapka, Elvis, Kubuś, Bari oraz Babi. W sumie jest ich 12.

Więcej o poszczególnych kociakach przeczytasz na stronie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

/oprac./
/informacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt/

Poprzedni artykułZapaliła się sadza w kominie [FOTO]
Następny artykułZaprezentują fotograficzne hybrydy [WYSTAWA]