Strona główna Sport Siatkówka Kadetki Polonii najlepsze w Złotoryi

Kadetki Polonii najlepsze w Złotoryi

0

Świetnie spisały się młode siatkarki MKS-u Polonia Świdnica podczas rozgrywanego w ostatnich dniach grudnia w Złotoryi XIV Turnieju Siatkarska Złota Gwiazdka. Podopieczne Michała Tomiałowicza po bardzo dobrej grze stanęły ostatecznie na najwyższym stopniu podium. 

W rozgrywkach udział wzięło osiem drużyn kadetek. Pierwszy etap turnieju był rozgrywany w dwóch czterozespołowych grupach. Grupę A (mecze odbywały się w Złotoryi) stanowiły zespoły: KKS Ren-But Złotoryja, MKS Polonia Świdnica, SPS Chemik Police oraz KS Milicz, natomiast w grupie B (mecze rozgrywane w Strzelinie) zagrały: APS Gdynia, UKS Jedynka Kluczbork, Sukces Komprachcice oraz Tygrysy Strzelin. Pierwszy dzień turnieju miał wyłonić zespoły, które będą rywalizować następnie o miejsca 1-4 i 5-8. Dzięki zwycięstwom z zespołami KS Milicz 2:1, KKS Ren-But Złotoryja 2:0 oraz nieznacznej porażce z Chemikiem Police 1:2 (w tie-breaku po zaciętej walce 14:16) nasze kadetki awansowały do pierwszej czwórki turnieju. W drugim dniu zmagań zaczęliśmy od rewanżu z zespołem Chemika Police. Tym razem podopieczne Michała Tomiałowicza wzięły rewanż za przegraną z dnia poprzedniego i po meczu stojącym na wysokim poziomie wygrały 2:0, pokazując, że mogą rywalizować z powodzeniem nawet z tak renomowanym przeciwnikiem. W kolejnych meczach nasz zespół również zaprezentował się świetnie, po dobrej grze i wyrównanych spotkaniach pokonaliśmy UKS Jedynkę Kluczbork i ASP Gdynia po 2:0, co dało nam zwycięstwo w całym turnieju!

Cieszy nie tylko wynik, ale przede wszystkim fakt, że dziewczyny pokazały naprawdę dobrą grę i drzemiący w nich duży potencjał, co mamy nadzieję, wkrótce przełoży się na wyniki w meczach w Dolnośląskiej Lidze Kadetek. Jestem jak najbardziej zadowolony z postawy dziewczyn, zagrały bardzo dobrze mierząc się z uznanymi klubami, jak choćby Chemik Police czy Jedynka Kluczbork. W rozgrywkach ligowych walczymy oczywiście o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Polski – ocenia trener naszej drużyny Michał Tomiałowicz.

Klasyfikacja końcowa turnieju kadetek:

1. MKS Polonia Świdnica

2. SPS Chemik Police

3. UKS Jedynka Kluczbork

4. ASP Gdynia

5. KKS Ren But Złotoryja

6. KS Milicz

7. Sukces Komprachcice

8. Tygrysy Strzelin

Skład świdniczanek: Malwina Bober, Marta Bocian, Kasia Całka, Karolina Dyzio, Ola Frankowska, Ala Januś, Katarzyna Kołtunowicz, Klaudia Kamińska, Daria Liwuś Zuzanna Miezgiel, Zuzia Rut, Dominika Rutowicz, Maja Sarzyńska, Aurelia Wolak.