Strona główna Wydarzenia Budżet na ponad 70 milionów

Budżet na ponad 70 milionów [FOTO]

1

Rada Miejska w Żarowie na ostatnim posiedzeniu w starym roku jednogłośnie uchwaliła budżet na 2018 rok. Roczny plan dochodów i wydatków gminy został przyjęty w czwartek, 28 grudnia. 

Budżet na 2018 rok jest rekordowy pod względem dochodów, jak i wydatków gminy. Wśród tych ostatnich, prawie 35 procent stanowią środki przewidziane na inwestycje, na które planuje się wydać prawie 27 milionów złotych. To o 7 milionów złotych więcej niż w 2017 roku. Przyjęta uchwała budżetowa zakłada dochody budżetu gminy na rok 2018 w wysokości 72.731.483,51 złotych, wydatki budżetu natomiast ustalono na kwotę 77.083.603,51 złotych.

Z roku na rok dochody naszej gminy są coraz większe, a to pozwala nam zwiększyć nakłady na realizację inwestycji na terenie gminy Żarów. Budżet na 2018 rok jest o ponad 8 milionów większy od budżetu, który radni uchwalili w minionym roku. Nowy budżet to w dużej mierze realizacja kolejnych nowych inwestycji i kontynuacja tych najważniejszych, które rozpoczęliśmy jeszcze w 2017 roku. Mowa tutaj o budowie Centrum Przesiadkowego, w ramach którego powstanie rondo w centrum naszego miasta i nowe ścieżki rowerowe, budowie pierwszego etapu kanalizacji w Mrowinach czy budowie nowego żłobka przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. Te zadania będą realizowane również w 2018 roku. Planujemy także szereg innych inwestycji, na które ubiegaliśmy się o przyznanie dofinansowania, ale o tym będę mógł Państwu więcej powiedzieć dopiero po uzyskaniu oficjalnej decyzji – mówił burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Tak przygotowany i opracowany budżet Żarowa uzyskał również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu oraz wszystkich stałych komisji Rady Miejskiej. Został także poparty przez klub radnych „Wspólnota”. Przygotowany projekt uchwały budżetowej na 2018 rok został przyjęty jednogłośnie.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/

Poprzedni artykułKadetki Polonii najlepsze w Złotoryi
Następny artykułŚwidnicki policjant oddał szpik. Pomoże chorej 24-latce z USA