Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Interaktywne tablice we wszystkich gminnych szkołach

Interaktywne tablice we wszystkich gminnych szkołach

0

Uczniowie z wszystkich placówek oświatowych w gminie Świdnica mogą w pełni korzystać z nowoczesnych tablic interaktywnych, które trafiły do 6 szkół podstawowych.

Technologia idzie do przodu, a my musimy w pełni wykorzystać to co nam daje. Uczniowie bez większych problemów korzystają z nowych tablic. Można śmiało powiedzieć, że dzięki nim zajęcia stały się czymś więcej niż kolejną godziną lekcyjną z zeszytem w ręku. To właśnie uczniowie pokazują jak zainteresować swoich kolegów danym tematem podczas pokazu swoich prezentacji z wykorzystaniem nowych tablic, a w dziś nie ma nic lepszego niż technologia, która przyciąga młodych ludzi – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Wszystkie szkoły podstawowe w gminie Świdnica uzyskały dotację na zakup sprzętu w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoły zostały wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe, zgodnie z wnioskiem dyrektorów placówek oświatowych.

Całkowita wartość projektu to ponad 100 tys. zł z czego 80% sfinansowano ze środków budżetu państwa, a 20% kwoty stanowił wkład własny gminy.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułOłówek Pawła: noworoczne postanowienia
Następny artykułPiękniejszy świat Beaty: Pech