Strona główna 0_Slider Grad goli na Zawiszowie, zwycięstwo ŚKPR-u!

Grad goli na Zawiszowie, zwycięstwo ŚKPR-u! [FOTO, VIDEO]

2

Świadkami świetnego widowiska byli widzowie, którzy w piątkowy wieczór szczelnie wypełnili trybuny hali Zawiszów. Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica pokonali 40:36 KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski i skasowali już piąty kolejny komplet punktów.

Gracze obu zespołów narzucili mordercze tempo gry. Przez pełną godzinę trwała szaleńcza gonitwa, a końcowy wynik niemal do końca był sprawą otwartą. Do przerwy żadna ze stron nie potrafiła wypracować przewagi i do szatni zespoły schodziły przy stanie 17:17. Na początku drugiej połowy kilka świetnych interwencji Adriana Prusa i seria bramek Przemysława Borszowskiego wyprowadziła ŚKPR na prowadzenie 21:17. Szare Wilki poszły za ciosem i powiększyły swoją przewagę nawet do sześciu trafień, ale wystarczył moment nieuwagi i KSZO błyskawicznie zniwelował straty do stanu 31:29. Klasę pokazywał Mariusz Jurasik (207 występów i 704 bramki w reprezentacji Polski). W ostatnich dziesięciu minutach niewiarygodne tempo gry zostało jeszcze mocniej podkręcone. Goście do końca próbowali odrabiać straty, ale podopieczni Grzegorza Garbacza nie wypuścili z rąk zasłużonego zwycięstwa. Na „deser” zafundowali jeszcze kilka bardzo efektownych akcji, po których ręce same składały się do oklasków.
Wysoki wynik to efekt bardzo szybkiej gry obu zespołów. Praktycznie 4-5 podań i rzut. Ze zwycięstwa bardzo się cieszę, bo chociaż w tabeli KSZO jest niżej od nas, to jest bardzo mocny zespół z wieloma dobrymi zawodnikami w składzie. Duże słowa uznania dla naszego zespołu za walkę i zaangażowanie – powiedział trener świdniczan Grzegorz Garbacz. – Spodziewaliśmy się, że ten mecz będzie bardzo trudny i rzeczywiście taki był. Gra szybka, dużo biegania, dużo się działo. W drugiej połowie przydarzył nam się mały przestój i doszli nas na dwie bramki, ale konsekwentna gra w końcówce zadecydowała o naszym zwycięstwie – dodał Kamil Rogaczewski, najskuteczniejszy zawodnik meczu.

VIDEO: Mariusz Ordyniec

ŚKPR Świdnica – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 40:36 (17:17)

ŚKPR: Prus, Wasilewicz – K. Rogaczewski 10, Brygier 6, Cegłowski 5, Borszowski 4, Piędziak 4, P. Kijek 4, W. Makowiejew 4, Dębowczyk 3, D. Kijek

KSZO Odlewnia: Piatkowski, Kieloch – Sobut 7, Grabowski 6, Bulski 5, Goliszewski 4, Hubka 4, Wędrak 4, Bernacki 3, Kogutowicz 2, Jurasik 1, Falasa, Antolak

/ŚKPR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSamochody spadły z drogi [FOTO]
Następny artykułOłówek Pawła: Dzień Babci i Dziadka