Strona główna 0_Slider Czy tak będzie wyglądać aleja Niepodległości po przebudowie?

Czy tak będzie wyglądać aleja Niepodległości po przebudowie? [WIZUALIZACJE]

38

Miasto ogłosiło pierwszy przetarg, dotyczący gruntownej przebudowy alei Niepodległości w Świdnicy. Do 7 lutego mogą się zgłaszać chętni do wykonania projektu inwestycji i prowadzenia nadzoru autorskiego. W dokumentacji przetargowej znalazły się wizualizacje dwóch wariantów organizacji ruchu na odnowionej ulicy.

Aleja jest jedną z ważniejszych arterii Świdnicy, ale pozostaje pod zarządem województwa. Na mocy porozumienia samorządów realizację zadania, szacowanego wg tegorocznej uchwały budżetowej na prawie 9 milionów złotych, wzięła na siebie Świdnica. W planowanym na ten rok pierwszym etapie ma zostać m.in. przygotowany projekt wraz z kosztorysem w oparciu o dwie koncepcje  sporządzone przez Biuro Studiów i Projektów Drogownictwa „Studio Projekt” mgr inż. Sławomir Jagiełło.

W budżecie miasta w tym roku na pierwszy etap remontu drogi zarezerwowano ponad 3 miliony złotych. 1,1 miliona będzie pochodziło ze środków Świdnicy, 2 miliony wyłoży samorząd województwa dolnośląskiego. Zgodnie z informacją zawartą w ogłoszeniu o przetargu, wykonanie inwestycji w całości planowane jest do maja 2019 roku.

Koncepcja zakłada nie tylko przebudowę jezdni, ale także wymianę chodników, budowę ścieżki rowerowej oraz niewielkiego parkingu dla autobusów, a także nowego przystanku. W obu wariantach pojawiają się inne niż obecnie rozwiązania dotyczące miejsc postojowych.

I wariant:

Wariant II:

opr. red.
Wizualizacje pochodzą z Biuletynu Informacji Publicznej

Poprzedni artykułRobert Biedroń flirtował i deklarował w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułDziś łamigłówki i rebusy, jutro roboty