Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Spotkanie z Robertem Biedroniem w Świdnicy, kreatywny weekend w Galerii Świdnickiej, kuratorskie spacery po zabytkowej bocznicy w Jaworzynie Śląskiej czy koncertowy wieczór w Klubie Bolko. Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Wystawa „Fotograficzne hybrydy”

Grupa „Świdnicka Fotografia Niezależna” zaprasza 26 stycznia na wernisaż wystawy fotografii „Fotograficzne hybrydy”. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na godz. 18.00 w Klubie Bolko.

Swoje fotografie zaprezentują – Piotr Kulej, Łukasz Jaromi, Arkadiusz Soronowicz, Tomasz Hołdowański, Paweł Buczma, Patryk Kubat, Tymoteusz Wojciechowski i Przemek Matejko. Dla wszystkich gości, którzy odwiedzą wydarzenie przygotowano niespodziankę.

Spotkanie z Robertem Biedroniem

Świdnicki Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają 26 stycznia na spotkanie autorskie z Robertem Biedroniem, prezydentem Słupska. Rozmowa związana będzie z wydaniem autobiograficznej książki „Pod prąd”, której bohaterem jest właśnie ten wyrazisty i lubiany polityk. Wstęp wolny.

Więcej o spotkaniu przeczytasz TUTAJ.

Nocne animacje w gminie Żarów

Na koniec ferii zimowych Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Kalinów przygotowali dla najmłodszych widzów z gminy Żarów specjalny seans animacji. Bezpłatny maraton filmowy trwający ponad 200 minut, przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 do 12 lat oraz rodziców czujących się bardzo młodo! Na pierwszych 10 widzów czekają wygodne leżaki festiwalowe. Projekcje zaplanowano w godz. od 19.00 do 22.00 w świetlicy wiejskiej w Kalnie. Wstęp wolny.

Kreatywny weekend w Galerii Świdnickiej

W Galerii Świdnickiej w ten weekend nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W sobotę, 27 stycznia, w godz. od 12.00 do 15.00 odbędą się „III Mistrzowskie Rozrywki Umysłowe MRUm”. Na najmłodszych czekać będą quizy, rebusy, konkursy, zabawy logiczne. Łamigłówki przygotowane będą dla dzieci w każdym wieku. Dla najlepszych przewidziane są nagrody, m.in. bilety do kina.

Natomiast w niedzielę, 28 stycznia, w godz. od 11.00 do 19.00 na wszystkich młodych fanów nowych technologii czeka prawdziwy hit: spotkanie z robotem NAO, mecze piłki nożnej robotów, strefa programowania, strefa hologramów, modelowania i druku 3D, strefa wirtualnej rzeczywistości – okulary VR i jeszcze więcej kreatywnych atrakcji.

Mecz siatkarek w Świdnicy

W sobotę, 27 stycznia na Hali Zawiszów odbędzie się mecz II ligi siatkarek: MKS Polonia Świdnica – Sokół Radzionków. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 16.00.

Kolędowanie w Żarowie

Koncertowy wieczór w Klubie Bolko

27 stycznia o godz. 20.00 rozpocznie się kolejny koncertowy wieczór w Klubie Bolko. Na scenie wystąpią – Nullizmatyka oraz Opus Magnum.

Nullizmatyka to projekt Nullo, tworzony z utalentowanymi świdniczanami, z którymi nawiązał kontakt podczas Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Doświadczeni w wielu gatunkach, na scenie uwalniają stylowy rap przesiąknięty scratchami DJ Slime’a (Mistrz Polski DJ’ów IDA), rockowym brzmieniem gitary „Pablo” Sierakowskiego, funkowym groovem sekcji Rytmicznej (B. Bednarz (bas), M. Chochołek (perkusja)! Repertuar koncertu to najnowsze utwory Nullo („Sky is the limit”, „Tu i teraz”) oraz nowe aranżacje kawałków z jego solowego „SPG Dystrykt”, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na żywo. W zróżnicowanym secie nie zabraknie też utworów m.in. Porka czy… Queen!

Na supporcie Opus Magnum, czyli najnowszy projekt DJ Creona. Debiutancki “Rok Zero” wydany w 2016 roku połączył mocną, dynamiczną i pełną agresji muzykę z rapem i hardcore-ową wokalną ekspresją.

Bilety w przedsprzedaży dostępne w Informacji Turystycznej w Świdnicy w cenie 20 zł a w dniu koncertu na bramce po 30 zł.

Zakamarki muzeum techniki

W niedzielę 28 stycznia w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zainaugurowane zostaną ZAKAMARKI, czyli kuratorskie zwiedzania Muzeum z Kustoszem Zbigniewem Gryzgotem. Nie byłoby w tym naprawdę nic nadzwyczajnego – wszak kuratorskie zwiedzania to jednak muzealna rutyna – gdyby nie fakt, że pan Zbigniew Gryzgot w jaworzyńskiej parowozowni przepracował już ponad 50 lat, a takim dorobkiem pochwalić się może naprawdę niewielu muzealników.

ZAKAMARKI rozpoczną się punktualnie o godz. 14.30, uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć m.in. zabytkowy dźwig węglowy THIELE & MAIWALD z 1920 r. (jedno z niewielu oryginalnych, przedwojennych urządzeń z inwentarza parowozowni w Jaworzynie) czy zapadnię kolejową Henschla z 1930 r. W trakcie spaceru zajrzą do pomieszczenia dawnego Warsztatu Pneumatycznego, Odlewni i Warsztatu. Na deser zejdą do autentycznego schronu z 1943 r.

Cena biletu – 25 zł. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułŚwidnickie piłkarki powołane do kadry DZPN
Następny artykułŚwidniccy koszykarze wracają na parkiet