Strona główna 0_Slider Baster przeżył wiele. Teraz czeka na nowy dom

Baster przeżył wiele. Teraz czeka na nowy dom [Aktualizacja]

0

Aktualizacja 13.03.2018: Baster niestety nadal czeka na nowy dom.

Pies został znaleziony na działkach, przy ul. Tenisowej w Świdnicy. Niedożywiony, zaniedbany i z zardzewiałą kolczatką był przywiązany do ogrodzenia. Po interwencji zwierzakiem zaopiekowało się świdnickie schronisko. Psiak doszedł do siebie i teraz czeka na nowy, kochający dom… na zawsze.

Interwencję przeprowadziła pod koniec grudnia ubiegłego roku świdnicka Straż Miejska. – Pies został znaleziony z zardzewiałą kolczatką, w stanie niedożywienia i zapchlenia z wyłysieniami na grzbiecie. Był ogólnie zaniedbany, brudny, miał kołtuny w sierści – opisują historię psa pracownicy świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, w którym przebywa Baster.

Pomimo poszukiwań nie udało się znaleźć właściciela. Psiak czeka na nowy dom. – Baster to pies miły i pogodny, jedynie w pierwszych dniach pobytu robił z siebie groźniejszego niż jest w rzeczywistości. Lubi spacery i bardzo się cieszy na widok smyczy. Chętnie spaceruje, jest dość ruchliwym psiakiem i ma potrzebę aktywności fizycznej. Baster próbuje nawet bawić się piłeczkami na schroniskowym wybiegu – informują.

Zwierzak nie akceptuje samców, a suczki jedynie toleruje. Za kotami gania. – Baster nie należy do psów bardzo cierpliwych, dom z malutkimi dziećmi nie będzie dla niego odpowiedni. Może być towarzyszem rodziny ze starszymi dziećmi – dodają. Pies zachowuje czystość, a wybiegany potrafi zostawać sam, bez wycia i niszczenia przedmiotów.

Jeśli opieka czy adopcja nie jest możliwa, psu, cały czas dochodzącemu do siebie, można pomóc przekazując darowiznę na konto Fundacja Mam Pomysł – 07 1750 0012 0000 0000 3089 1082. Datki zostaną przeznaczone na profilaktykę, badania krwi, a także dobrej jakości karmę.

Wesprzeć Bastera można również poprzez zakup kalendarza z bezdomnymi kociakami, psiakami i królikiem. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

/oprac. AN/
/materiały Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/

Poprzedni artykułKobiety po raz kolejny protestowały [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZderzenie za Pszennem [FOTO]