Strona główna 0_Slider Z pomysłem udekorowali bożonarodzeniowe stoły

Z pomysłem udekorowali bożonarodzeniowe stoły [FOTO]

0

Modny róż, tradycyjna czerwień czy eleganckie złoto i srebro dominowały na tegorocznych stołach bożonarodzeniowych przygotowanych na przedświąteczny konkurs przez uczniów z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony`ego Halika w Świdnicy. Na pomysłowe i bardzo oryginalne aranżacje z połyskującymi reniferami, aniołami czy pięknymi własnoręcznie wykonanymi stroikami głosowali klienci Galerii Świdnickiej.

Festiwal Stołów Bożonarodzeniowych organizowany jest od wielu lat przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony`ego Halika w Świdnicy. – Młodzież w ramach zajęć uczy się jak przygotować stoły świąteczne, jak zrobić samodzielnie dekoracje i jak powinno wyglądać menu. Aranżacje stołów bożonarodzeniowych uczniowie przygotowują w parach na zaliczenie – mówi nauczycielka Urszula Żemojcin-Kowalska, opiekunka wydarzenia. Konkurs koordynowały także nauczycielki przedmiotów zawodowych – Ewa Rudownik i Emilia Młynarczyk.

Świąteczne dekoracje i menu tworzyli uczniowie z klasy gastronomicznej i hotelarskiej. Z każdej z nich nauczyciele wybrali po 6 najpiękniej zaaranżowanych stołów, na które wczoraj za pomocą kolorowych makaroników głosowali klienci Galerii Świdnickiej. Wybór był niezwykle trudny. W tym roku oprócz klasycznej czerwieni, zieleni, eleganckiego złota i srebra na świątecznych stolach pojawiły się także niestandardowe kolory jak chociażby modny róż. Pomysłowe i oryginalne aranżacje wyróżniały piękne własnoręcznie wykonane stoiki, ale także dekoracje w postaci połyskujących reniferów, aniołów czy uszytych krasnali. – W tym roku świąteczne stoły są szczególnie zróżnicowane i ciekawe. Widać, że uczniowie bardzo się postarali i każdy z nich miał pomysł na własną dekorację – dodaje Urszula Żemojcin-Kowalska.

Wybrano trzy stoły, które otrzymały największą liczbę głosów. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie – Aneta Litwińska i Marta Korzystka (stół nr 3), Daria Globisz i Natalia Jankowska (stół nr 2) oraz Ania Banach i Wiktoria Ciężka (stół nr 1). Trzy wyróżnione stoły zostaną zaprezentowane w środę, 20 grudnia na dorocznej Gali Bożonarodzeniowej, organizowanej przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony`ego Halika i Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Wtedy też uczniom zostaną przyznane miejsca i nagrody.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJak kupić ubezpieczenie narciarskie w kilka minut?
Następny artykułUczniowie świdnickiej czwórki obdarowali dzieci z Przylądka Nadziei