Strona główna 0_Slider Wypożyczalnia dla dorosłych nieczynna jeszcze tydzień

Wypożyczalnia dla dorosłych nieczynna jeszcze tydzień

1

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy trwa inwentaryzacja zbiorów. Kontrola i ustalenie faktycznego stanu liczby książek dotyczy jedynie Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Franciszkańskiej 18. Zamknięcie działu jest także związane ze zmianą jego kierownika. Z wypożyczalni będzie można korzystać dopiero od 18 grudnia.

Od 1 do 16 grudnia będzie zamknięta Wypożyczalnia dla Dorosłych świdnickiej biblioteki, – Mamy ustawowy obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji naszych księgozbiorów. Obecnie kontrola i ustalenie stanu faktycznego obejmują Wypożyczalnię dla Dorosłych – mówi wicedyrektor świdnickiej biblioteki Karolina Dzięcielska.

Zamknięcie działu jest także podyktowane zmianą kierownika. Wcześniej był on kierowany właśnie przez Karolinę Dzięcielską. Po objęciu przez nią funkcji wicedyrektora instytucji, stanowisko otrzymała bibliotekarka Aneta Madejczyk, wcześniej pracująca w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Księgozbiory są sprawdzane jedynie w świdnickiej bibliotece przy ul. Franciszkańskiej 18, a działania nie obejmują innych filii. – Inwentaryzacja zawsze dotyczy konkretnego działu i jednostki – dodaje i jak stwierdza o kolejnych kontrolach księgozbiorów biblioteka będzie informować.

Książki z inwentaryzowanego działu będzie można ponownie wypożyczać dopiero od poniedziałku, 18 grudnia.

Tekst: AN
Zdjęcie: archiwum portalu

Poprzedni artykułZapraszamy na „Sportową Kolędę”!
Następny artykułŚwiąteczne warsztaty w Galerii Świdnickiej