Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wkrótce otwarcie basenu

Wkrótce otwarcie basenu

1

Modernizacja świebodzickiej pływalni dobiega końca. Wraz z początkiem stycznia obiekt będzie ponownie oddany do użytku – zapowiada Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.


Remont krytej pływalni rozpoczął się w lipcu, dotyczył przede wszystkim gruntownej przebudowy szatni i natrysków, wydzielenie nowej strefy saun, budowę tężni solnej. W wydzielonym saunarium są 3 nowe sauny (sucha, z aromaterapią i parowa) oraz wanna schładzającą z wytwornicą lodu. Przebudowane zostało pomieszczenie holu wejściowego, zmodernizowana strefa natrysków i toalet z przystosowaniem kabiny i osprzętu dla osób niepełnosprawnych. Atrakcją odnowionej pływalni będzie duże, aż 12-osobowe jacuzzi.

Wkrótce rozpocznie się napełnianie niecek basenowych. Nagrzewanie wody w basenach potrwa jednak minimum dwa tygodnie, w tym czasie będą także przeprowadzone odbiory końcowe i badania, m.in. Sanepidu.

Modernizacja Wodnego Centrum Rekreacji to inwestycja w pełni finansowana z budżetu Gminy Świebodzice. Koszt unowocześnienia i uatrakcyjnienia obiektu to 2 mln zł.

/Źródło UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułPotrącenie w Świdnicy, zderzenie na krajowej piątce [FOTO/AKTUALIZACJA]
Następny artykułNiezwykła książka w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego