Strona główna Temat dnia Warto zaufać najlepszym

Warto zaufać najlepszym

0

Od 25 lat sprawdzają i naprawiają samochody swoich klientów. Dzięki nim tysiące zmotoryzowanych bezpiecznie może jeździć swoimi autami po ulicach całego kraju.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Forpol” powstało w 1992 roku w Dzierżoniowie, a od 1998 roku działa w Świdnicy przy ul. Okrężnej 3. – Cały czas doskonalimy swoje usługi, kupujemy nowe urządzenia i inwestujemy w siedzibę. Na przestrzeni tych kilkunastu lat budynek przeszedł rozbudowę i remont. Uzyskaliśmy m.in. nowoczesną przelotową Stację Kontroli Pojazdów. Dużo inwestycji zrobiliśmy w przeciągu 4-5 lat, a firma cały czas się rozwija. Najnowocześniejsze sprzęty, który pojawiły się na rynku, u nas już w 80 procentach są na stanie – mówi Bogdan Fornal i dodaje, że firma dba też o rozwój pracowników. – Obecnie pracuje u nas 10 osób. Niektórzy od początku działalności czyli od ćwierć wieku – śmieje się właściciel. – Do tego dochodzą uczniowie. Szkolimy ich i bierzemy na praktyki od 1993 roku. Przez ten czas przewinęło się ich około 70. Współpracujemy też z Zespołem Szkół Mechanicznych w Świdnicy – dodaje. Mechanicy zatrudnieni w Forpolu uczestniczą w wielu szkoleniach. – Nie stoimy w miejscu. Mamy samych fachowców. Każdy z pracowników bierze udział średnio w czterech szkoleniach rocznie. Jest duży postęp komputerowy i musimy za nim nadążać – przyznaje szef.

Kompleksowa obsługa

Zakres prac, które wykonują jest bardzo szeroki. Od badań technicznych (przeglądów rejestracyjnych) motorowerów, motocykli i pojazdów samochodowych do 3,5t d.m.c, po usuwanie usterek stwierdzonych w czasie badania (przeglądu), diagnostykę komputerową, regulację zbieżności, obsługę serwisową wg specyfikacji producenta czy serwis i odgrzybianie klimatyzacji. W warsztacie przy ulicy Okrężnej można również wymienić olej i płyny eksploatacyjne, wyczyścić wtryskiwacze, wyważyć koła, zamontować instalację gazową oraz sprawdzić pojazd przed zakupem. Posiadana komputerowa linia diagnostyczna MAHA umożliwia bardzo szybkie określenie stanu technicznego zawieszenia, amortyzatorów i układu hamulcowego we wszystkich samochodach osobowych i dostawczych do 3,5 t d.m.c. a więc elementów, które w największym stopniu decydują o bezpieczeństwie jazdy. Będące na wyposażeniu serwisu komputery diagnostyczne „ATAL”, „MEGA-MACS”, „G-SCAN”,”TEXA” oraz inne urządzenia kontrolno-pomiarowe umożliwiają zdiagnozowanie większości usterek występujących w nowoczesnych elektronicznych układach, w które jest wyposażony samochód. Natomiast zatrudniona kadra mechaników posiadająca profesjonalne przyrządy i narzędzia usunie stwierdzone usterki, oferując części oryginalne lub zamienniki według uznania klienta.

Sprawdzą Twoje auto

Stacja Kontroli Pojazdów w Forpolu wykonuje przeglądy typu ABT. To m.in. okresowe badania techniczne motocykli, okresowe badania techniczne samochodów osobowych i dostawczych i traktorów do 3,5t d.m.c oraz badania techniczne taksówek osobowych i bagażowych (TAXI). Swoje pojazdy mogą tu sprawdzić również właściciele aut zasilanych gazem, pojazdów przystosowanych do nauki jazdy i egzaminowania oraz osoby, które przywiozły samochód z zagranicy. – Nasza stacja obsługuje także pojazdy, które wymagają na przykład dodatkowego badania technicznego po wypadku lub kolizji drogowej lub po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję, aut skierowanych przez starostę czy pojazdów, w których zamontowano hak holowniczy – mówią pracownicy Forpola. Wszystkie prace związane z badaniami technicznymi (przeglądami rejestracyjnymi) wykonywane są przez profesjonalną kadrę, zgodnie z obowiązującymi przepisami, za pomocą urządzeń działających w oparciu o technikę komputerową.
Posiadaczom wszystkich marek samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t d.m.c oferujemy możliwość usunięcia na miejscu usterek stwierdzonych w czasie przeglądu rejestracyjnego – zaznaczają specjaliści.

Bezkonkurencyjni

Potwierdzeniem wysokiej i rzetelnej jakości usług świadczonych przez firmę było przyznanie wyróżnienia „Smoka Biznesu” na Dzierżoniowskich Prezentacjach. Niewiele warsztatów i stacji diagnostycznych może pochwalić się, tak jak Forpol, sukcesami swoich pracowników. W ubiegłym roku Kazimierz Droszczak, zdobył tytuł Najlepszego Mechanika TTM i zajął pierwsze miejsce w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników zorganizowanych na Targach Techniki Motoryzacyjnej. Świdniczanin w finale w Poznaniu pokonał 30 zawodowych mechaników samochodowych.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.forpol.pl

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułAlchemia teatralna zaprasza
Następny artykułCo się stało z paczkami? Kłopoty mieszkanki Świdnicy z InPostem