Strona główna 112 Uczyły się samoobrony

Uczyły się samoobrony

1

Kolejna edycja szkoleń w ramach programu „Bezpieczna kobieta” dobiegła końca.  15 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy zakończyła się XVII edycja wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich. Każda z uczestniczek otrzymała specjalny certyfikat z rąk komendanta powiatowego policji w Świdnicy podinspektora Andrzeja Dobiesa.


Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział  mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XVII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą było przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wyuczenie zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy.

Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną w której  omówiono przyczyny i skutki agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego. Część praktyczna to symulowanie sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia. Zajęcia prowadzone były przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidnickie święto pływaków [FOTO]
Następny artykułAmfetamina w lodówce