Strona główna Sport Inne Świetny start zawodników UKS-u Taekwondo Gryf w Opolu

Świetny start zawodników UKS-u Taekwondo Gryf w Opolu [FOTO]

1

Na starcie zawodów taekwondo Polish Open Cup stanęło 510 sportowców z 27 drużyn, w tym dwie drużyny zagraniczne z Mołdawii i Czech. W Opolu nie brakło także reprezentantów UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica. 

Drużyna z Mołdawii w trakcie oficjalnego otwarcia zawodów przeprowadziła na mistrzowskim poziomie pokaz z rozbić, układów formalnych i samoobrony taekwondo. Z naszego klubu w zawodach wzięli udział: dzieci – Jakub Jasinowski, Jakub i Aleksander Fryc, Maciej Dobrowolski, Karol Kudela; młodzicy – Hubert Jasinowski, Dawid Szczęsny, Weronika Borkowska, Kacper Szewczyk; kadeci – Karolina Malinowska, Szymon Czubacki, Miłosz Parużyński, Adam Kazimierski oraz junior Tomasz Paździora. Sędzią był Jerzy Brzostowski, a trenerem Waldemar Zdebski.

Chociaż forma naszych zawodników nie była jeszcze w pełni gotowa (był to pierwszy ich start po wakacyjnej przerwie), to pokazali się z bardzo dobrej strony. I pomimo, że medalowo mogło być trochę lepiej, czasami po prostu brakowało kropki nad „i” w niektórych walkach, a czasami sędziowie nie zauważyli trafienia. Ogólnie było jednak bardzo dobrze. Poza jednym przypadkiem sędziowania (był to light contact Tomka Paździory, gdzie sędziowie oglądali jakby całkiem inną walkę) o ich pracy też złego słowa powiedzieć nie można – komentuje trener naszej ekipy Waldemar Zdebski.

Medale w naszej ekipie zdobyli: Adam Kazimierski (złoto w technikach specjalnych kadetów), Kacper Szewczyk (srebro w walach semicontact i układach formalnych, brąz w szybkościówkach młodzików), Jakub Jasinowski (srebro układy formalne dzieci), Jakub Fryc (srebro układy formalne dzieci), Maciej Dobrowolski (srebro w walkach softstick i brąz w układach formalnych dzieci), Karol Kudela (brąz w walkach softstick dzieci), Dawid Szczęsny (brąz w technikach szybkościowych młodzików).

Poprzedni artykułAkcja antyterrorystów w centrum Świdnicy [FOTO]
Następny artykułMikołajki z Misiem Paddingtonem w CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]