Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świąteczny jarmark w Świebodzicach dobiegł końca

Świąteczny jarmark w Świebodzicach dobiegł końca [FOTO]

0

Rozdanie nagród w dorocznym konkursie na Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową było jednym z ostatnich wydarzeń w ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Świebodzicach. Na laureatów czekały gratulacje, dyplomy i nagrody.

Spotkanie z laureatami konkursu na Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową odbyło się 15 grudnia na scenie w Rynku. Serdeczne gratulacje, dyplomy oraz nagrody przekazał burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – To już jedenasta edycja konkursu, tym bardziej się cieszę, że tak chętnie państwo uczestniczą w tej zabawie. W tym roku dostaliśmy ponad 500 projektów, a te najpiękniejsze, nagrodzone, zostały wysłane tak naprawdę na cały świat, od Papieża Franciszka zaczynając po różne, zaprzyjaźnione instytucje i urzędy – podkreślał burmistrz.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy obfitował w wiele wydarzeń. Wśród nich znalazły się m.in. występy dzieci i młodzieży ze szkół, przejazdy na osiołkach i bryczce, zaprzężonej w kucyki, zdobienie pierników, pakowanie prezentów czy zdjęcia ze Świętym Mikołajem. W sobotę 16 grudnia świebodzicki jarmark odwiedzili goście z partnerskiego miasta Waldbröl, którzy serwowali m. in. grzane wino, strudel i inne regionalne przysmaki. Swoje piękne, ręcznie robione ozdoby i stroiki, przez cały tydzień sprzedawały organizacje pozarządowe, szkoły i placówki zajmujące się pomocą społeczną. Można było także zakupić domowe wędliny aż spod Białegostoku, miody i wiele innych smakołyków.

Organizatorem jarmarku był Wydział Promocji Informacji i Współpracy Zagranicznej UM w Świebodzicach.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPies czy kot w prezencie pod choinkę. Czy to dobry pomysł?
Następny artykułWigilia i paczki dla potrzebujących