Strona główna Wydarzenia Świdnica Świątecznie w świdnickiej SP2

Świątecznie w świdnickiej SP2

0

Przedświąteczną atmosferę można tworzyć na wiele sposobów. 12 grudnia Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy tętniła życiem przez całe popołudnie, a to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który został zorganizowany w ramach projektu LOWE, czyli „Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a wsparcie w jego ramach bezpłatne.


Rodzice, nauczyciele, uczniowie wspólnie spędzili czas, przygotowując stroiki świąteczne, robiąc mieniące się kolorami bombki, wykonując przecudne kartki świąteczne czy ucząc się trudnej sztuki dekorowania stołu. Nad pracami rodzinnych zespołów czuwały, udzielając cennych wskazówek i rad , mamy naszych uczniów panie: Monika Zawadzka i Blanka Kołcz – Nowak oraz pani Grażyna Zieniuk ze Studia Florystycznego STOKROTKA. Ponadto można było poznać tajniki ładnego pakowania prezentów czy zrobić niebanalne szydełkowe ozdoby choinkowe. Z kawiarenki rozchodziły się cudowne zapachy pieczonych jabłek i pierniczków, które z zapałem zdobili młodsi i starsi. A na rozgrzewkę napić się aromatycznej gorącej herbaty z dodatkiem owoców i bakalii. Było kreatywnie, kolorowo, gwarnie i wesoło.

A już w najbliższy weekend w ramach projektu odbędą się dwie wycieczki do Wrocławia: w piątek na koncert w Sali Kameralnej Radia Wrocław „Gwiazdo świeć, kolędo leć” z udziałem gwiazd, a wśród nich: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny i Włodzimierz Korcz. Natomiast w niedzielę dwa autokary pojadą zwiedzać największą mobilną wystawę klocków lego oraz na magiczny wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy.

/AM, SP 2 w Świdnicy/

Poprzedni artykułJubileuszowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
Następny artykułHistoria zatoczyła koło. O internowanych we wrocławskim więzieniu