Strona główna Wydarzenia Świdnica Jubileuszowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

Jubileuszowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

0

W Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy już po raz piętnasty został zorganizowany Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. W zmaganiach wzięło udział ponad 60 uczniów z całego powiatu świdnickiego.

Do konkursu zgłoszono 25 utworów wykonanych przez 62 uczniów (ostatnią piosenkę zaśpiewał chór – 27 osobowy z ZSBE, który zadedykował występ ofiarom terroryzmu z Manchesteru)). Uczestnicy przyjechali z różnych szkół powiatu świdnickiego: ze Strzegomia, Świdnicy i Świebodzic. W czasie obrad jury wystąpił specjalny gość – piosenkarka Natalia Widuto.  Atrakcją był również występ tancerzy Barbary Kowalskiej i Marcela Podgórskiego z kl. 2gt. Festiwal prowadzili Weronika Hulecka i Sebastian Sienkiewicz z kl. 4g.

Jury przyznało I nagrodę Klaudii Wysoczańskiej z I LO ze Świebodzic, drugie miejsce zajęła Barbara Rudnicka z ZSnr1 w Świdnicy, a trzecie Barbara Mikuła z I LO i Alicja Kubik z III LO ze Świdnicy. Przyznano również 3 wyróżnienia dla Ewy Malinowskiej z ZS oraz  Nicole Sarny i Nicole Radosz z zespołem„LO Aded” z ZSO ze Strzegomia, a także Adama Chlebowskiego z I LO ze Świdnicy. Nagrody od posłów otrzymali: Aleksandra Kamińska z II LO Świdnica, Emilia Stempin z ZS Strzegom i Żaneta Dudka z III LO Świdnica. Chór „The Guardians” z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych ze Świdnicy otrzymał nagrodę publiczności. Festiwal zorganizowały nauczycielki języka angielskiego w ZSHT Agnieszka Michalska, Bożena Domagała i Katarzyna Błaszczyk, sprzętem opiekował się Robert Karwowski, a uczennicom w obsłudze gości pomagały Emilia Młynarczuk i Ewa Rudownik.

/ZSHT w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułSurowa kara za brak opieki nad psem
Następny artykułŚwiątecznie w świdnickiej SP2