Strona główna Sport Inne Przegrane derby koszykarzy Franc Gardiner Polonii

Przegrane derby koszykarzy Franc Gardiner Polonii

0

Niedzielne, derbowe spotkanie koszykarzy Franc Gardiner Polonii Świdnica z MKS-em Mazbud Basket Szczawno-Zdrój przyniosło wiele emocji, jednak naszym zawodnikom nie udało się sprawić mikołajkowej niespodzianki.

Od początku to goście byli faworytami tego spotkania. Zajmując pozycję wicelidera tabeli III ligi koszykówki mężczyzn typowani byli jako pewni zwycięzcy, jak się jednak okazało zbyt pochopnie. Świdniccy koszykarze grając bardzo dobrze w obronie, a przede wszystkim skutecznie w ataku na koniec pierwszej połowy schodzili z kilkupunktową przewagą. Taki stan udało się utrzymać aż do początku czwartej kwarty, kiedy to goście zdobywając dwanaście punktów z rzędu odskoczyli świdnickim koszykarzom utrzymując prowadzenie aż do samego końca. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra naszych koszykarzy w ataku, gdzie w sumie zdobyli 74 punkty. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 74:88.

Punkty dla Franc Gardiner Polonii Świdnica zdobyli: Andrzej Słobodzian [22], Jakub Kołodziej [18], Lucjan Okraszewski [17], Mateusz Soboń [8], Damian Sieńko [4], Grzegorz Kaczmarczyk [2], Tomasz Biernat [2], Artur Pełka [1]

Oprócz rywalizacji sportowej niedzielne spotkania pełne było mikołajkowych emocji. Duża frekwencja wśród kibiców, wspaniała atmosfera i doping to już stałe elementy koszykarskich spotkań w Świdnicy. Tym razem kibice otrzymali liczne nagrody oraz mikołajkowe upominki.