Strona główna Sport Piłka ręczna Druga lokata w Obornikach Wielkopolskich

Druga lokata w Obornikach Wielkopolskich

0

Do zwycięstwa zabrakło niewiele, ale druga lokata to też znakomity wynik. Młody ŚKPR bardzo dobrze zaprezentował się na Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej w kategorii chłopców. W Obornikach Wielkopolskich świdniczanie ustąpili tylko łódzkiej Anilanie.

Podopieczni Tomasza i Anny Szporko zakończyli turniej z bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek. Patent na ŚKPR dwukrotnie znalazła tylko wspomniana Anilana. O ile jednak w meczu grupowym ŚKPR przegrał wyraźnie (4:10), o tyle w wielkim finale walka była bardzo zacięta. Ostatecznie Anilana wygrała minimalnie 9:8. – Około pół meczu graliśmy w osłabieniu. Do tego bardzo szybko, bo na początku drugiej połowy czerwona kartkę zobaczył Wiktor Chrząstowski. Nie ma jednak co narzekać. Turniej był udany, chłopaki zrealizowali zakładane przed nimi cele – podsumowuje trener Tomasz Szporko.

W rozgrywkach grupowych świdniczanie wygrali 14:9 z Wisłą Płock, 10:6 z TROPS-em Poddębice, 13:3 Trójką Nowa Sól i 9:8 z Czuwajem Przemyśl oraz ulegli 4:10 Anilanie. W ćwierćfinale była wygrana 17:10 z Siódemką Miedzią Legnica, w półfinale 13:9 z gospodarzami ze Sparty Oborniki Śląskie, która później wywalczyła trzecie miejsce w turnieju. Do najlepszej siódemki turnieju wybrano: Dawida Pajdałę i Kornela Dziedzica, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny okrzyknięto Damiana Wiktora.

ŚKPR: Pajdała, Wiktor – Gusiacki, Holinger, Chrząstowski, A. Szporko, Dziedzic, Markowski, Włostowski, Kaczor, Michalski, Myśliński, Madziara, Dąbrowski

/ŚKPR/

Poprzedni artykułPrzegrane derby koszykarzy Franc Gardiner Polonii
Następny artykułPułapka na środku chodnika [FOTO/AKTUALIZACJA]