Strona główna Wydarzenia Świebodzice Prezenty od serca

Prezenty od serca [FOTO]

0

Misie, gry, puzzle, kolorowanki, książki i wiele innych prezentów, zebranych przez ludzi wielkiego serca, pojechało w poniedziałek, 18 grudnia, do podopiecznych wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei. Ponad 350 zabawek zebrano w ramach akcji, organizowanej już po raz kolejny przez Publiczną Szkołę Podstawową Integracyjną w Świebodzicach.


Finał akcji odbył się w poniedziałkowe przedpołudnie i jak rok temu szkolny hol zamienił się w kolorowy kram z zabawkami. Zebrali je przede wszystkim uczniowie szkoły, a do zbiórki drugi rok z rzędu przyłączyli się pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy także przekazali zabawki i pluszaki.

W uroczystym podsumowaniu, które poprowadziła dyrektor szkoły Magdalena Stąpor, udział wziął burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – To piękna akcja, w której uczestniczymy z wielką radością. Dziękuję wszystkim, którzy się do niej przyłączyli. W taki prosty sposób mogliśmy podarować chorym dzieciom troszkę radości, a wraz z tymi zabawkami przesłać im nadzieję i nasze dobre myśli na te nadchodzące święta – mówił burmistrz.

Koordynatorkami akcji były nauczycielki – Agnieszka Różycka i Justyna Gąsior. Zbiórka co roku dedykowana jest uczniowi szkoły, dzielnemu pacjentowi kliniki, Piotrowi Różyckiemu.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułDwa lata w zawieszeniu dla taksówkarza za śmiertelne potrącenie pieszej
Następny artykułGmina Świdnica i powiat świdnicki w czołówce