Strona główna 0_Slider Po tragedii otrzymali mieszkania

Po tragedii otrzymali mieszkania

0

Lokatorka z zawalonej kamienicy przy ul. Krasickiego w Świebodzicach odebrała klucze do mieszkania, przygotowanego przez gminę. Mimo prowadzonego już 8 miesięcy śledztwa nadal nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy, w której zginęło 6 osób.

Wszyscy oczekujący na mieszkania mają zapewnione świeżo wyremontowane lokale. Prace prowadzone były zgodnie z ich oczekiwaniami, lokatorzy sami decydowali o ewentualnych zmianach w układzie pomieszczeń czy doborze materiałów wykończeniowych – zapewnia Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

W piątek swoje klucze odebrała z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza pani Henryka.
Mieszkanie jest piękne, jestem zadowolona i bardzo dziękuję władzom miasta – mówiła.
Pani Henryka jest ostatnią osobą, która oczekiwała na lokum od miasta. Trudne miesiące po katastrofie spędziła u swoich najbliższych, siostry z mężem, Janiny i Zygmunta Gawroniów.


– Cieszę się, że przed końcem roku wszyscy oczekujący na mieszkanie lokatorzy dostali mieszkania, to dla mnie szczególnie ważne – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Przystępujemy obecnie do remontu czwartego mieszkania, które będzie lokum docelowym dla pani z synem, którzy mieszkają w lokalu zastępczym. To mieszkanie gmina przydzieliła rodzinie zaraz po katastrofie. Pozostali poszkodowani zadeklarowali chęć przeczekania u swoich najbliższych do momentu, aż gmina wyremontuje im mieszkania docelowe. Dwoje osieroconych chłopców znalazło dom u swoich krewnych.

Do zawalenia kamienicy przy ul. Krasickiego 28 doszło 8 kwietnia 2017 roku. Zginęło sześć osób. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy nie zamknęła jeszcze śledztwa. – Wciąż czekamy na opinię biegłych. Miała być gotowa do końca listopada, jednak jeszcze do nas nie dotarła – informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy prokuratury.

/Źródło UM Świebodzice i Prokuratura Okręgowa w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułLubin zdobyty. Kolejne punkty KPS-u
Następny artykułBosch Service radzi: przygotowanie auta do zimy.