Strona główna 0_Slider Pięciu pijanych kierowców w trzy dni

Pięciu pijanych kierowców w trzy dni

1

Ani apele, ani zagrożenie surową karą, ani akcje społeczne nie pomagają. Policjanci każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych albo pijanych kierowców. Podobnie było od 9 do 11 grudnia na drogach powiatu świdnickiego. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę 9 grudnia w ręce mundurowych wpadł 19-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który miał blisko 1,9 promila alkoholu, w niedzielę 10 grudnia  został zatrzymany 29-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Focus, który kierował mając blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek 11 grudnia policjanci zatrzymali następnych trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy, 48-latek, kierował samochodem osobowym marki VW Golf mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as” to 37-latek zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował samochodem osobowym marki Fiat mając blisko 2,1 promila alkoholu w organizmie i niechlubny rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy to 34-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot – miał 2,3 promila.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułZerwał barierki, spadł na pole [FOTO]
Następny artykułPiosenki Kaczmarskiego w rocznicę 13 grudnia 1981