Strona główna 0_Slider Nowa trasa pieszo-rowerowa miesiąc później?

Nowa trasa pieszo-rowerowa miesiąc później?

19

30 listopada tego roku zgodnie z umową miała zakończyć się budowa drogi rowerowej wraz z chodnikiem wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Waleriana Łukasińskiego w Świdnicy. Część zadania na osiedlu Zawiszów jest skończona, natomiast na ulicy Łukasińskiego zostało wiele do zrobienia.

Inwestycję, podobnie jak większość realizowanych w tym roku tras pieszo-rowerowych w Świdnicy, za 1,57 miliona złotych wykonuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, pojawiły się niespodziewane, nieprzewidziane w projekcie zadania dodatkowe, które są przyczyną opóźnienia. Prawdopodobnie nowy trakt pieszo-rowerowy zostanie ukończony jeszcze  w tym roku. Czekamy na informacje UM w Świdnicy.

Trasy rowerowe w Świdnicy powstają przy udziale dotacji z UE.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • Suw

  Czy jest coś co zostało zrobione w naszym mieście zgodnie z umową i w terminie? Ta nieporadność i zwykła nieudolność po prostu zaczyna być mało śmieszna a staje się regułą. Beata za co płacisz swoim urzędnikom?

  • Janusz B.

   A mnie śmieszą te bzdety co piszecie bo korzystam z roweru często i moja rodzina. Nigdy od x lat nie było w tym mieście tak wiele inwestycji, chodników, ścieżek i za przeproszeniem mam to w nosie czy ścieżka będzie w styczniu czy w marcu czy w kwietniu. Ważne ze będzie bo za poprzedniej ekipy pana Murdzka NIC dla ludzi nie zrobiono. Chodniki się sypały, ulice nieruszone, parki nic, ani obiekty sportowe. Wiec wole spóźnione inwestycje niż żadne 🙂

   • Suw

    Janusz ty powinieneś iść do lekarza! W każdym tekście odwołujesz się do Murdzka. Reszty nie ma co komentować bo ty to robisz za kasę i ja to rozumiem 😉

    • Obi von Kenobi ;-)

     Ha ha ha.. odezwał się ten, co wciąż wspomina jedną z ” Siedmiu dziewcząt z Albatrosa”
     Chłopie ” ty powinieneś iść do lekarza!” 😉

   • BA

    I po co pan kłamie? Może pan kadzić obecnym, jeśli tylko jest to zgodne z prawdą, ale wstrętne jest pana kłamstwo, które jest wręcz niewiarygodne. Choć z drugiej strony jest to okazja, żeby przypomnieć jak dobrze rządzili poprzedni prezydenci (Murdzek, Pałac i Skórski). Nic dla ludzi? A kto zlikwidował ogromne bezrobocie w Świdnicy i umożliwił pracę 4, 5 tys ludzi? (a tą liczbę trzeba jeszcze najmarniej pomnożyć przez 3, bo ludzie żyją w rodzinach).To jest najważniejsze, co można człowiekowi zapewnić. Dzięki komu powstało tyle nowych ulic, rond, ścieżek rowerowych właśnie, bo to po prostu od ładnych paru lat zwykły standard, Kto odrestaurował kilka szkół, ożywił życie kulturalne w mieście itd. itp. Część z tych , w przeróżnych dziedzinach inwestycji,wymieniam poniżej: Piękny Plac św. Małgorzaty, ul. Śląska, Sprzymierzeńców z nowoczesnym wiaduktem, ronda przy każdym wjeździe do miasta, Bystrzycka, Kliczkowska, Wróblewskiego, Zamenhofa, Sikorskiego, Pańska, Plac Wolności, Centrum Przesiadkowe, wieża ratuszowa, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, obwodnica, wiele odnowionych kamienic, park przy Pionierów, ścieżki w Parku Młodzieżowym, rozpoczęta budowa Parku Centralnego, którego pięno już byśmy dziś podziwiali, gdyby nie decyzja pani prezydent, kompleks sportowo-wypoczynkowy przy Husarskiej, teren rekreacyjny i promenada na Osiedlu Młodych i hala targowa w miejsce obskurnego targu na tymże osiedlu, skwer przy bibliotece z dzikami uwielbianymi przez mieszkańców, a szczególnie przez dzieci, reforma przedszkolna, hospicja, termomodernizacja szkół na ogromną skalę, orliki, liczne place zabaw, współtworzenie ze starostwem budowy szkoły specjalnej, Kolęda Świdnicka, Festiwal Reżyserii, Kongres Regionów dzięki któremu Świdnica zaczęła być znana w Polsce, Miasto Dzieci, Karta Dużej Rodziny, Zjazd Wszystkich Świdniczan, Encyklopedia Świdnicy, budynki socjalne i komunalne, postawienie na nogi źle działających wodociągów (do dziś mamy jedne z najniższych cen za wodę w Polsce) , MZECu (stabilne ceny za ciepło), MPK poprzez dobranie mądrych zarządzających, Budżet obywatelski, bardzo sprawnie przeprowadzona rewolucja śmieciowa (proszę porównać z Wałbrzychem, który tonął w śmieciach). To dzięki zabiegom poprzedniego prezydenta weszliśmy do ZIT itd, itp

  • oloderay

   Wczoraj oddali do użytku skrzyżowanie z wiaduktem na końcu Śląskie i tu akurat padł rekord (3 tygodnie).

 • YES

  czy tylko mi sie tak wydaje w kazdym artykule o remontach ulic jest mowa o scieżkach rowerowych?-ja rozumiem że miłośników dwóch pedałów jest wielu ale to chyba przesada:-) cały czas trzeba być czujnym żeby okaskowany jegomość nie wyryczał ci że idziesz po “jego” ścieżce-miałem wrażenie że nawet na schodach wieży ratuszowej mijał mnie dzwoniąc jakiś przedstawiciel tej kasty-kochani rowermeni macie tyle tych scieżek to ich używajcie-jest takowa ale nie- lepiej jechać ulicą i w miare złośliwości nie dac się wyprzedzić,albo pogonić matke z dzieckiem bo smiała przekroczyć o trzy palce waszą świętą trasę 🙂

  • oloderay

   Szczególnie na kolarzówach. Taki typ nie pojedzie drogą rowerową, to dla niego zniewaga, nawet jeśli jest zakaz jazdy rowerami na pasie głównym. Ubrani w obcisłe koszulki z reklamami firm, szczególnie włoskich, elita rowerzystów. Nie jadą tylko dla siebie, robią to dla kraju, to taki wieczny, wyimaginowany Świdnicki Tour de France. Ja należę do kasty “MTB” nie potrzebuję koszulek, zjeżdżam na ścieżki rowerowe, mam lampki, nie uczestniczę w TdF a gdy typki z tyłkami powyżej głów, jadąc wyją płyta-oś przez Wolborską po prostu odbijam w terem i tam jest właściwa frajda z jazdy.

   • Krzysztof Czarnecki

    Szosowy nie pojedzie ścieżką, bo nie nadaje się do jazdy na szosówce. Nawierzchnie są koślawe, a prędkość jazdy za duża, żeby się przepychać z takimi jak yes, z babciami z siatami czy młodymi matkami, z wózkami i obowiązkowym smartfonem przy uchu. ścieżki rowerowe w normalnym kraju przeznaczone sa głównie dla ludzi na rowerach miejskich, jeżdżących na zakupy lub spacerowo.

    • oloderay

     Jadąc 2-3 km przez miasto nic mu się nie stanie i tak potem zrobi 100. Poza miastem spokojnie można cisnąć 50-60kmh i nikt nie ma pretensji. Przepisy dotyczą wszystkich: szosowych, górali, dziadków na Ukrainach czy typków na Wigrach 3. Nie przepadam za szosowymi za zachowanie na drodze, nagłe zwroty, brak oświetlenia, brak poszanowania dla innych rowerzystów.

     • Krzysztof Czarnecki

      Stanie się. Każdy krawężnik czuję na obręczach, a nawierzchnia nawet asfaltowa ma dużo niższą jakość niż szosy (np. na Sikorskiego) – nawet jazda z niewielką prędkością jest nieprzyjemna. O kostce Bauma nawet nie ma co mówić, to idiotyczna koncepcja i podobne wykonanie. Jazda po tych tworach pseudorowerowych jest bardziej niebezpieczna, niż drogą nr 35 na Wrocław.

      Jak na tyle lat jeżdżenia, to o kulturę jazdy raczej się nie otarłeś.

     • oloderay

      Oczywiście. Masz rację. Do czasu spotkania ze zderzakiem jakiegoś typa w jakimś tam super-aucie. Ale i tak szosowi są lepsi.

   • Maciej Miłosz

    A co się czepiasz ubioru? Chłopaki grają w piłę, noszą Messiego. Grają w kosza, noszą Jordana. Jeżdżą na szosie to noszą szosowe ciuchy. Czepianie się bez sensu, jestem ponad bo nie noszę takich ciuchów, ja jestem jedyny prawdziwy, MTB, powtarzam MTB jak jeszcze ktoś nie zauważył.

    Naprawdę ciężko Ci zrozumieć, że jeden woli jeździć w terenie a inny po szosie? Po co wartościować kto jest lepszy?

    • oloderay

     Nie czepiam się ubioru, tylko zachowania pewnej części rowerzystów. Zdarza mi się jeździć na szosówce i na ostrym kole a właśnie osoby z kręgu szosowego czepiały się, że nogi nie ogolone, spodnie za luźne. I tyle.

  • Maciej Miłosz

   Nie ma to jak pluć jadem bo ktoś używa innego środka transportu. Gratulacje, jesteś ekstra.

 • mieszkaniec

  o, szok, trasa rowerowa przy jezdni, a nie odwrotnie jak na Kopernika… cud się stał, czy ktoś wrócił do władz umysłowych projektując te ciągi pieszo-rowerowe?

 • Natalia

  Pamietne orliki …….. jak juz zrobia sciezki rowerowe to co dalej, kto wie moze place na powietrzne taxi .

 • mieszkaniec miasta

  I tak przecież w zimie nikt by nie jeździł ścieżkami. Ważne, że będą gotowe na wiosnę.

 • oloderay

  Nie czepiam się ubioru, tylko zachowania pewnej części rowerzystów. Zdarza mi się jeździć na szosówce i na ostrym kole a właśnie osoby z kręgu szosowego czepiały się, że nogi nie ogolone, spodnie za luźne. I tyle.