Strona główna Sport Piłka nożna Mikołajkowe potyczki bramkarskie w Wałbrzychu

Mikołajkowe potyczki bramkarskie w Wałbrzychu

0

Bramkarki MKS-u Polonia Świdnica – Żeńskiej Akademii Piłkarskiej w składzie Lidia Maciejewska, Natalia Samborska i Laura Panas wzięły udział w „I Mikołajkowych potyczkach bramkarskich”. W Wałbrzychu w szranki stanęło 50 bramkarzy i bramkarek, którzy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe.

W najstarszej kategorii rywalizowały Lidia Maciejewska i Natalia Samborska, które były jedynymi golkiperkami w stawce 12 zawodników w tej grupie. Wszyscy rywalizowali ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Świdnickie bramkarki zaprezentowały się bardzo dobrze, a swoimi interwencjami bardzo często wzbudzały aplauz na trybunach wałbrzyskiej hali. Mimo dobrej gry na bramce nie udało się zająć wysokich lokat, gdyż zdecydowanie trudniej przychodziło im zdobywanie goli. Przewaga fizyczna chłopców była widoczna, ale nasze dziewczęta pozostawiły po sobie świetne wrażenie.

W młodszej, najliczniejszej kategorii znalazła się Laura Panas, która rywalizowała z 17 chłopcami. Świetna gra w bramce, ale również bardzo dobra forma strzelecka sprawiły, że świdniczanka zajęła bardzo wysokie piąte miejsce, a tylko jednego „oczka” brakowało do finałowej czwórki. Bardzo dobrą dyspozycję dostrzegli organizatorzy i wyróżnili Laurę tytułem „Objawienia turnieju”.

Wszystkie wyróżnienia, nagrody i puchary zostały wręczone przez Wojciecha Wierzbickiego (organizatora i pomysłodawcę turnieju), jak również przez gościa specjalnego, którym był Adam Matysek, niegdyś wybitny bramkarz i wielokrotny reprezentant Polski. Świdnickie zawodniczki na co dzień trenują pod okiem trenera bramkarek Pawła Madalińskiego.

 

Poprzedni artykułWieczerza wigilijna dla strzegomian [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie gwiazdy kolędnicze nagrodzone [FOTO]