Strona główna 0_Slider Medale za lata miłości

Medale za lata miłości [FOTO]

0

Wspólnie pokonywali trudy, dzieli się radościami, a przede wszystkim obdarzają się przywiązaniem i uczuciem. Za wytrwałość w małżeństwie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych sześć par ze Świdnicy i trzy pary z Gminy Wiejskiej Świdnica i Gminy Marcinowice. Uroczystość tradycyjnie została zorganizowana w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W szacownym gronie jubilatów znajduje się jedna para, która świętuje diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu – Sabina i Wiktor Dziakowiczowie. Trzy pary obchodzą szmaragdowe gody – 55 rocznicę ślubu, są to: Leokadia i Stanisław Barnakowie, Marianna i Kazimierz Chojnaccy i  Maria i Eugeniusz Ussowie. Pozostałe pary obchodzą złote gody – 50 lat małżeństwa, są to: Maria i Teodor Kędziorowie, Bożena i Adam Magnuszewscy,  Halina i Jan Paterakowie, Teresa i Zdzisław Sługoccy oraz  Władysława i Kazimierz Wolańscy.

W uroczystości uczestniczyli prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, wicewójt Gminy Świdnica,  Zbigniew Kanicki oraz wójt Gminy Marcinowice, Władysław Gołębiowski.

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

/opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidnicki Rynek już świątecznie [FOTO]
Następny artykułJPSC: Triumf Polonii-Stali. Biało-zieloni ustrzelili dublet! [FOTO]