Strona główna Kultura Koncertowy styczeń w Klubie Bolko

Koncertowy styczeń w Klubie Bolko

0

Styczeń w Świdnicy będzie obfitował w koncerty. Na scenie Klubu Bolko wystąpi aż 11 zespołów. Publiczność będzie miała okazję posłuchać różnych gatunków muzycznych od bluesa przez metal po hip-hop.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza w styczniu do Klubu Bolko na cztery wydarzenia muzyczne, podczas których wystąpi 11 zespołów.

Blues Jam Session (sobota 6 stycznia)
W programie m.in. utwory takich wykonawców jak Etta James, Big Mama Thornton, John Lee Hooker. Każdy może przyjść i zagrać lub zaśpiewać razem z zespołem prowadzącym – wystarczy przynieść własną gitarę, bas lub pałeczki perkusyjne. Na aktywnych uczestników będzie czekał poczęstunek. (Wstęp wolny)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (niedziela 14 stycznia)
Koncerty zaczną się nietypowo bo o godzinie 15:00 i zakończą o 20:00. Ogólnopolską akcję charytatywną wspomogą na scenie m.in. zespoły Żółta Febra (rock), SilentLive (pop/rock) i Iluminator (funk/rock) a w przerwach między występami na żywo będzie można obejrzeć wideo z Przystanków Woodstock. (Wstęp wolny)

Azel’s Mountain, Collision, In The Name of God (piątek 19 stycznia)
Polskie zespoły grające muzykę ekstremalną wydają coraz więcej interesujących płyt i  cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem na całym świecie. Podczas tego koncertu możecie sprawdzić, że także nasi lokalni twórcy metalu (zarówno black, death i thrash) wysoko stawiają poprzeczkę. Bilety w cenie 10 zł.

Nullizmatyka, Opus Magnum (sobota 27 stycznia)
Hip hop jest punktem wyjścia dzisiejszego koncertu, ale spodziewajcie się też sporej dawki rocka, funku, bluesa, reggae czy elektroniki. Nullo i DJ Creon znają się z Trzeciego Wymiaru, ale dziś wystąpią z dwoma livebandami. Nullizmatykę współtworzą m.in. świdniczanie B. Bednarz (bas), M. Chochołek (perkusja) i S. Jeśko ‘Slime’ (winyl). Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu).

/Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury/

Poprzedni artykułAfera billboardowa: Sąd zaskarży postanowienie prokuratury
Następny artykułPomagają podopiecznym TOZ-u