Strona główna 0_Slider Kolejne podium dla świdniczan. Polonia-Stal trzecia w kategorii U-11!

Kolejne podium dla świdniczan. Polonia-Stal trzecia w kategorii U-11! [FOTO]

0

Trzeci dzień zmagań w ramach czternastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup i trzecie podium dla młodych zawodników rodem ze Świdnicy. Po wygranych Polonii-Stali (rocznik 2009) i Gryfa (2008), dziś na trzecim stopniu podium finiszowali trenowani przez Mariusza Krupczaka biało-zieloni piłkarze z rocznika 2006!

Gracze Polonii-Stali I Świdnica znakomicie spisali się w pierwszej fazie turnieju. Miejscowi zwyciężyli we wszystkich pięciu pojedynkach (1:0 Gryf Świdnica, 2:0 Górnik Wałbrzych, 2:0 Zagłębie Lubin, 1:0 Śląsk II Wrocław i 4:1 Falubaz Zielona Góra), pewnie wychodząc do strefy półfinałowej z pierwszego miejsca w swojej grupie. W meczu, którego stawką był awans do finału spotkaliśmy się z pierwszą drużyną Śląska Wrocław. Świdniczanie ulegli 1:3 i przyszło im grać o trzeci stopień podium. W drugim półfinale MLUKS Dwójka MOS Gubin ograła 3:0 Śląska II Wrocław. W meczu o trzecią lokatę po raz drugi w tym turnieju okazaliśmy się lepsi od „dwójki” Śląska, wygrywając tym razem 3:1. O zwycięstwie podobnie jak w dwóch poprzednich dniach zadecydowała seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, karne lepiej wykonywali piłkarze Dwójki Gubin (3:2), triumfując w całej imprezie.

Polonia-Stal Świdnica wystąpiła w składzie: Widła, Korab, Duda, Lipiński, Homa, Taratuta, Safian, Cybruch, Kostek, Holband, Choromański. Na zakończenie turnieju wyróżniono też najlepszych zawodników. Królem strzelców został Jakub Chojnacki z Dwójki Lubin, najlepszym bramkarzem Piotr Widła z Polonii-Stali I Świdnica, a najlepszym zawodnikiem Oskar Gerstenstein ze Śląska I Wrocław.

Klasyfikacja końcowa:

1. MLUKS Dwójka MOS Gubin

2. Śląsk I Wrocław

3. Polonia-Stal I Świdnica

4. Śląsk II Wrocław

5. Zagłębie Lubin

6. FK Mińsk

7. KS Polkowice

8. Falubaz Zielona Góra

9. Polonia-Stal II Świdnica

10. Górnik Wałbrzych

11. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych

12. Gryf Świdnica

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSąd apelacyjny nie utrzymał uniewinnienia dla mieszkanki Witoszowa
Następny artykułKoszykarskie emocje w Witoszowie Dolnym [FOTO]