Strona główna Sport Piłka ręczna I-ligowe derby: ŚKPR powalczy z Oławą

I-ligowe derby: ŚKPR powalczy z Oławą

0

Trudno uwierzyć, ale historia nie kłamie. ŚKPR Świdnica jeszcze nie zagrał oficjalnego meczu ligowego z Moto-Jelczem Oława Sparingów nie brakowało, ale dopiero w sobotę, 2 grudnia 2017 roku w hali w podoławskiej miejscowości Gać dojdzie do pojedynku, stawką którego będą punkty. Wszystko w ramach 11. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych.

Początek zawodów o godzinie 17.00. Można być pewnym, że czekają nas duże emocje. Moto-Jelcz to w tym sezonie prawdziwy specjalista od horrorów. Aż sześć z dziesięciu dotychczasowych spotkań naszych rywali kończyło się wynikiem na styku i różnicą jednej bramki. Co ciekawe, podopieczni Krzysztofa Mistaka w takich sytuacjach triumfowali aż pięć razy. W sumie gracze z Oławy mają aż siedem zwycięstw, co lokuje ich na bardzo dobrym czwartym miejscu, z zaledwie trzema punktami straty do lidera.

W składzie Moto-Jelcza nie brakuje znanych nazwisk. Zespół od kilku lat tworzony jest wokół sprawdzonego schematu: kilku ogranych, doświadczonych graczy, a w uzupełnieniu grupa młodych, ambitnych zawodników. Aktualnie do grona tych pierwszych zaliczyć trzeba szóstego strzelca I ligi Macieja Ścigaja, Roberta Szuszkiewicza, Bogumiła Barana, Jarosława Palucha czy pamiętanych w Świdnicy Kamila Herudzińskiego i Grzegorza Rutkowskiego… Pieczę nad całością pełni wspomniany już trener Mistak, który na stałe zapisał się w historii świdnickiego klubu, najpierw prowadząc ŚKPR do awansu do I ligi w sezonie 2010/2011, a następnie przez dwa sezony z powodzeniem grając w tej klasie rozgrywkowej.

Warto też pamiętać, że w barwach Moto-Jelcza grał obecny trener ŚKPR-u Grzegorz Garbacz oraz Piotr Kijek. Smaczków i niuansów nie brakuje. W sobotni wieczór sentymentów jednak nie będzie, wszak stawką meczu będą ligowe punkty. Po znakomitej drugiej połowie starcia z Ostrovią ŚKPR z pewnością podbudował swoje morale. Byłoby wspaniale na fali zwycięstwa pokusić się o kolejną zdobycz!

11. kolejka (2-3.12)
Moto-Jelcz Oława – ŚKPR Świdnica
Siódemka Miedź Legnica – MTS Chrzanów (awansem) 30:26 (14:14)
Czuwaj Przemyśl – Olimpia MEDEX Piekary Śl.
MKS Wieluń – AZS AWF Biała Podlaska
Uniwersytet Radom – KSSPR Końskie
Ostrovia Ostrów Wlkp. – Politechnika Anilana Łódź
Viret CMC Zawiercie – SPR PWSZ Tarnów
ASPR Zawadzkie – KSZO Odlewania Ostrowiec Św.
Viret CMC Zawiercie – ASPR Zawadzkie

Poprzedni artykułZabawy mikołajkowe w Galerii Świdnickiej
Następny artykułPrzetarg na modernizację basenu letniego w poniedziałek