Strona główna 0_Slider Gwiazdka dla bezdomnych zwierzaków. Pomóż stworzyć im świąteczny nastrój

Gwiazdka dla bezdomnych zwierzaków. Pomóż stworzyć im świąteczny nastrój [FOTO]

0

Podziel się niepotrzebnymi bombkami, łańcuchami, lampkami oraz innymi ozdobami i pomóż stworzyć bezdomnym zwierzakom bożonarodzeniową atmosferę. W ramach świątecznej akcji prowadzona jest także zbiórka gryzków dla psiaków i karmy dla kociaków. Prezenty będą czekały na czworonogi pod choinką i zostaną rozpakowane na gwiazdkę. Świąteczną pomoc zwierzakom można również ofiarować przekazując datki na konto instytucji.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy rusza dziś „Projekt Świąteczny”. – Zależy nam bardzo, by w schronisku zaplanował radosny, świąteczny klimat. W akcji chcemy także zawrzeć pomoc świąteczną dla naszych podopiecznych – wyjaśnia Adrianna Kaszuba ze świdnickiego schroniska.

W ramach przedsięwzięcia instytucja zachęca do oddawania niepotrzebnych bombek, łańcuchów, lampek i innych świątecznych ozdób. – Pomogą one nam udekorować schronisko, by nie było w nim tak ponuro. Mamy już choinkę postawioną w holu z okazji Mikołaja i powoli ją przystrajamy. Chcemy, by nasze zwierzaki również odczuły magię świąt – stwierdza.

Oprócz świątecznych ozdób instytucja prowadzi także zbiórkę prezentów dla bezdomnych zwierzaków. – Chcemy naszym zwierzakom zapakować prezenty pod choinkę. Zależy nam by były to dla psiaków – gryzaki naturalne, dzięki którym mogą się odstresować, a dla kotków – lepszej jakości karma, w której mamy wysoką zawartość mięsa – mówi Adrianna Kaszuba. Wśród polecanych marek karm znajdują się m.in. Animonda, Ferringa, Applaws czy Cosma. Gwiazdkowe prezenty zostaną rozpakowane zwierzakom w Wigilię lub pierwszy dzień świąt.

Projekt świdnickiego schroniska obejmuje również akcję „Świąteczna Skarpeta”. – Dla osób, które nie mogą nas odwiedzić i przywieźć prezentów organizujemy zbiórkę pieniężną. Fundusze będą spożytkowane na leczenie i badania. Obecnie mamy napływ starszych piesków, które trzeba zabezpieczyć przed zimą. Ponadto mamy zwierzaki, które są z nami już długo, więc musimy powtarzać im profilaktykę i badania. Okres zimowy jest dla nich wyzwaniem i muszą być na niego dobrze przygotowane – dodaje.

Dekoracje i prezenty dla zwierzaków można przywozić do schroniska, w godzinach jego otwarcia – od poniedziałku do piątku – od 11.00 do 17.00 oraz w sobotę i w niedzielę od 11.00 do 18.00. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Mam Pomysł 07 1750 0012 0000 0000 3089 1082, z dopiskiem„Świąteczna Skarpeta”.

Świąteczna akcja potrwa do 23 grudnia.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwiąteczne warsztaty w Galerii Świdnickiej
Następny artykułNarkotyki ukrył w zamrażarce i pucharze