Strona główna 0_Slider Dwa sezony bez kąpieli na letnim basenie w Świdnicy

Dwa sezony bez kąpieli na letnim basenie w Świdnicy

16

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiło przetarg na przebudowę letniego basenu przy ul. Ślaskiej. Wartość zadania bez podatku VAT to  21 309 975,77 zł. Chętni do realizacji inwestycji mogą zgłaszać oferty do 3 stycznia 2018 roku.

Wizualizacja z zasobów UM Świdnicy

Po blisko roku od decyzji Rady Miejskiej prezydent Świdnicy 30 listopada 2017 roku podpisała umowę z prezesem Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na powierzenie modernizacji i użytkowania basenu letniego przy ulicy Śląskiej. Kwota przekazana ŚPWiK na wykonanie inwestycji i użytkowanie basenu wg wstępnych informacji rzecznika spółki ma wynieść do 2041 roku ponad 53 miliony złotych (czekamy na szczegółowe informacje w tej sprawie). Na realizację inwestycji przedsiębiorstwo zaciągnęło zobowiązanie w Banku PEKAO S.A. na emisje obligacji.

Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, “Przebudowa i rozbudowa założenia basenowego przy ulicy Śląskiej 35-37 w Świdnicy na działkach nr 3156, 3157 i 3158 będzie polegać na wykonaniu robót budowlanych wszystkich branż związanych z: przebudową istniejących niecek żelbetowych otwartego basenu miejskiego z towarzyszącą infrastrukturą i technologią, przebudową i rozbudową istniejących obiektów kubaturowych o przeznaczeniu administracyjno-socjalnym i hostelowym wraz z elementami zagospodarowania terenu. W szczególności prace budowlane będą obejmować przebudowę starych niecek żelbetowych na nowe niecki basenowe ze stali nierdzewnej z przeznaczeniem na basen pływacki, 3 baseny rekreacyjne i brodzik dla dzieci o łącznej powierzchni lustra wody ok. 3700 m2 wraz z wyposażeniem, urządzeniami, instalacjami, przyłączami oraz infrastrukturą towarzyszącą. Przy basenach zostanie zainstalowany wodny plac zabaw dla dzieci. Ponadto zostaną przebudowane budynki „A”, „E”, „F” i „G” na potrzeby zaplecza basenów i hostelu, budynek „H” na potrzeby technologiczne basenów oraz nadbudowany administracyjny budynek „B”. Nowo projektowane budynki „C” i „D” będą stanowić strefę wejściową na basen oraz spełniać funkcje administracyjno-szkoleniowe.”

Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 3 października 2019 roku. Tym samym basen z użytkowania będzie wyłączony przez dwa sezony.

/asz/

 

 • mieszkaniec miasta

  Skoro mieszkańcy przeżyli niesamowicie uciążliwy remont np. Placu św. Małgorzaty trwający ponad rok czy przebudowa ulicy Sikorskiego to myśle, że i z tym damy sobie rade. Patrzmy na to prosze państwa przyszłościowo.

 • Norbert Polak

  Pani redaktor, proszę czytać ze zrozumieniem. W SIWZ-ie jest warunek, że jeden sezon ma być na rozruchu, czyli pod kontrolą wykonawcy. Także będziemy tylko jeden sezon bez basenu…

  • mieszkaniec miasta

   Kompletnie nie mam pojęcia czym jest tejemniczy „SIWZ”, ale jesli prawdą jest to co Pan pisze to rzetelność tego artykułu stoi pod mocnym znakiem zapytania. Celowe czy przypadek ?

   • Norbert Polak

    Znając pióro Pani redaktor i jej miłość do miłościwie nam panujących, to chyba celowa zagrywka. SIWZ- Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

    • Młody

     Jaki sezon? Wy nie potraficie boiska w jeden rok wyremontować. Ten basen to pewnie piec lat trzy przetargi i sześć spraw w prokuraturze 😉

     • Norbert Polak

      “Wy” i może by wybudowali…

   • JAcenty

    SIWZ to skrót: Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, pod tym terminem określa się wszystkie warunki techniczne i organizacyjne niezbędne do wykonania zamówienia określone przez Zamawiającego.

  • Andrew

   To prawda, Pan Norbert ma rację …

 • hanka

  Wartość zamówienia netto 21309 975..a wiec nie 53 mln jak tu niektórzy pare dni temu pisali..od razu wiadomo że jakiś c*** wodę mąci po to tylko zeby zochydzić ludziom każe działanie obecnej władzy..

  • Młody

   Te 53 to słowa urzędnika miasta. Inwestycja plus VAT plus koszty emisji obligacji oraz koszty utrzymania basenu który ponoć ma już od pierwszego roku się zerowac. Albo to kwestia bałaganu albo dowód na totalna niekompetencje .

   • hanka

    Ja odniosłam sie tylko do basenu tj do inwestycji..bo rozumiem, ze wartość basenu (koszt wybudowania) to netto wskazane powyżej..a byli tacy, kt „wyczytali” ze sam basen ma kosztować 53 mln..a czy i kiedy się zbilansuje to się przekonamy

 • men777

  Na wizualizacji nie widać nic specjalnego, czyżby pieniążki będą wyrzucone w przysłowiowe błoto?Oj przepraszam zauważyłem istotną zmianę, pojawiła się zjeżdżalnia i zniknęły płoty!!!

  • men777

   Kurcze i lodowisko nam zniknie kosztem basenu!!!

 • Madzia

  Ta wizualizacja powyżej pokazuje calą prawdę o sposobie myślenia i profesjonalizmie wykonawcy oraz totalnej niekompetencji zatwierdzających. Po pierwsze ktoś chyba zapomniał o lodowisku i drodze głównej wzdłuż ogrodzenia basenu ( pokazuje to zakłamana rzeczywistość i ma dać rozumiem efekt przestrzeni) Po drugie plac zabaw zabierze większość miejsca i te tysiące ludzi które mają przychodzić we wrześniu będą chyba musiały leżeć piętrowo ( pewnie będzie im cieplej tylko czy wygodnie?) Po trzecie zaskakujący jest na tym arcydziele graficznym ( zrobionym za nasze pieniądze ) brak parkingów ( póki co jeszcze są) !!! Kolejny błąd czy Dobra czerwona zmiana szykuje nam kolejne tereny zielone pod miliony krzewów i kwiatów? Odrodzenie od kempingu i takie tam inne detale pozostawiam bez komentarza i czekam niecierpliwie żeby zobaczyć na koniec ukryte pewnie genialne rozwiązania wewnątrz zaprojektowanych budynków.

  • ARO

   To jest tylko wizualizacja!!! Lodowiska nie przebudowują więc nie ma go na wizualizacji. Jak chcesz możesz zobaczyć je na żywo na Śląskiej xD.

 • Rezolutek

  W projekcie są: “3 baseny rekreacyjne i brodzik dla dzieci o łącznej powierzchni lustra wody ok. 3700 m2”, a obecnie są 4 baseny o łącznej powierzchni lustra wody wynosi: 5160 m2. Czyli basen będzie znacznie mniejszy.