Strona główna 0_Slider Dwa sezony bez kąpieli na letnim basenie w Świdnicy

Dwa sezony bez kąpieli na letnim basenie w Świdnicy

16

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiło przetarg na przebudowę letniego basenu przy ul. Ślaskiej. Wartość zadania bez podatku VAT to  21 309 975,77 zł. Chętni do realizacji inwestycji mogą zgłaszać oferty do 3 stycznia 2018 roku.

Wizualizacja z zasobów UM Świdnicy

Po blisko roku od decyzji Rady Miejskiej prezydent Świdnicy 30 listopada 2017 roku podpisała umowę z prezesem Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na powierzenie modernizacji i użytkowania basenu letniego przy ulicy Śląskiej. Kwota przekazana ŚPWiK na wykonanie inwestycji i użytkowanie basenu wg wstępnych informacji rzecznika spółki ma wynieść do 2041 roku ponad 53 miliony złotych (czekamy na szczegółowe informacje w tej sprawie). Na realizację inwestycji przedsiębiorstwo zaciągnęło zobowiązanie w Banku PEKAO S.A. na emisje obligacji.

Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, „Przebudowa i rozbudowa założenia basenowego przy ulicy Śląskiej 35-37 w Świdnicy na działkach nr 3156, 3157 i 3158 będzie polegać na wykonaniu robót budowlanych wszystkich branż związanych z: przebudową istniejących niecek żelbetowych otwartego basenu miejskiego z towarzyszącą infrastrukturą i technologią, przebudową i rozbudową istniejących obiektów kubaturowych o przeznaczeniu administracyjno-socjalnym i hostelowym wraz z elementami zagospodarowania terenu. W szczególności prace budowlane będą obejmować przebudowę starych niecek żelbetowych na nowe niecki basenowe ze stali nierdzewnej z przeznaczeniem na basen pływacki, 3 baseny rekreacyjne i brodzik dla dzieci o łącznej powierzchni lustra wody ok. 3700 m2 wraz z wyposażeniem, urządzeniami, instalacjami, przyłączami oraz infrastrukturą towarzyszącą. Przy basenach zostanie zainstalowany wodny plac zabaw dla dzieci. Ponadto zostaną przebudowane budynki „A”, „E”, „F” i „G” na potrzeby zaplecza basenów i hostelu, budynek „H” na potrzeby technologiczne basenów oraz nadbudowany administracyjny budynek „B”. Nowo projektowane budynki „C” i „D” będą stanowić strefę wejściową na basen oraz spełniać funkcje administracyjno-szkoleniowe.”

Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 3 października 2019 roku. Tym samym basen z użytkowania będzie wyłączony przez dwa sezony.

/asz/

 

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułWypadek koło Strzegomia